Obvykle sa stretávate s ponukami na vizualizáciu interiéru, napríklad keď potrebujete vyriešiť rozloženie jednotlivých izieb na poschodí, alebo keď chcete prerobiť schody do podkrovia. 3D grafici si však vedia poradiť aj s vizualizáciami exteriéru, takže môžete dopredu vidieť všetky zmeny, ktoré plánujete urobiť vo svojej záhrade.

3d

Nová garáž, prístavba, zväčšenie bazéna…

Vizualizácia exteriéru sa vám hodí vždy, keď potrebujete zmeniť svoju záhradu. Môžete mať už niekoľko mesiacov skvelú predstavu o novom bazéne alebo o rozšírení garáže, no v skutočnosti to nemusí vyzerať tak dobre, ako ste si predstavovali. Možno by už ďalšia veľká zmena vašej záhradke nepristala.

3D vizualizácie exteriérov oceníte predovšetkým vtedy, ak:

  • chcete robiť prístavbu k domu,
  • potrebujete drevený prístrešok pre posedenia s priateľmi počas letných večerov,
  • máte v pláne výstavbu letnej záhrady,
  • budujete garáž alebo potrebujete súčasnú rozšíriť pre ďalšie auto,
  • kupujete vstavaný bazén,
  • plánujete iné väčšie zmeny v záhrade/exteriréry.

Je mimoriadne dôležité vidieť nové úpravy skôr, než sa pustíte do ich realizácie. Práve 3D vizualizácia vašej záhrady dokáže poskytnúť spoľahlivú odpoveď na otázku, či si môžete dovoliť pristaviť striešku alebo či máte dostatok priestoru na vybudovanie bazéna v plánovaných rozmeroch.

Oplatí sa vyhľadať 3D grafika

3D grafik bude od vás potrebovať fotografiu záhrady, jej rozmery a rozmery plánovaného objektu, ktorý by mal na vašej záhrade stáť. Výsledkom bude obraz vašej záhrady aj so zmenami presne tak, ako keby už boli zrealizované. Uvidíte fotorealistický obraz svojho exteriéru a sami zhodnotíte, či si to takto predstavujete, alebo potrebujete čosi pozmeniť.

Staré nákresy dnes už nahradili nové počítačové programy, s ktorými grafici pracujú. Nejde teda o žiadne zakresľovanie alebo náčrty – pred sebou budete mať rovno „fotografiu“ prerobenej záhrady.

Dá sa to aj lacnejšie

Cez internet dnes zoženiete aj grafikov, ktorí pracujú samostatne. Sú spravidla lacnejší, pracujú rýchlejšie a môžu sa každému projektu venovať zvlášť.

Foto: gardendesignandlandscapes.com

Autor: Zuzana