Prírodné kamenné obklady spoľahlivo slúžia nielen v interiéri, ale často sú používané aj v exteriéri ako fasádne obklady alebo ako dekorácie dominantných architektonických prvkov. Ak teda premýšľate, ako ozvláštniť možno nevýraznú fasádu vášho domu, ponúkneme vám zopár tipov na zaujímavé fasádne obklady.

kamen

1. Travertínová mozaika môže byť to pravé orechové

Pre spomínanú dekoráciu dominantných architektonických prvkov, ale vo všeobecnosti pre obloženie akejkoľvek plochy v exteriéri je perfektnou voľbou travertínová mozaika Classic 3DKamenné fasádne obklady sú vždy zárukou toho, že dosiahnete originálny a nadčasový dizajn fasády, ktorá uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Mozaika disponuje pórovitým povrchom, ktorý podčiarkne prirodzený vzhľad a nepripustí žiadne pochybnosti o tom, že ide o prírodný materiál. Reliéfovitý povrch okrem toho vizuálne vytvára 3D efekt. Mozaika je dodávaná v rozmere 30,5 x 30,5 cm, jej hrúbka je od 1,5 cm do 2,5 cm.

2. Rovnaký kameň, iný vzhľad

Pri travertíne ešte chvíľu ostaneme. Travertín Red splitface patrí medzi fasádne obklady, ktoré ponúknu nevšedné farebné odtiene. V našom prípade sa bavíme o jemných ružovo-bordových odtieňoch. Ak hľadáte originálnosť, teraz ju určite dostanete. Každý kus je totiž jedinečný a líši sa farebnosťou, pórmi i žilkovaním. Výsledný dojem na fasáde je perfektný, pretože obklad ako celok nebude jednoliaty a fádny. Každá stavba tak budehotový unikát! Výška obkladu je 8 cm a dĺžka môže byť od 10 až do 50 cm.

3. Obklad na fasádu z kvarcitu nemôže chýbať

Vďaka odolnosti, farebnej stálosti a pôsobivému vzhľadu sú na budovách často používané aj fasádne obklady z kvarcitu. V prípade farebne zaujímavého obkladu Sunrise z prírodného kvarcitu ide o jeden z najviac praktických kamenných obkladov vôbec. Môžete sa pri ňom spoľahnúť nielen na jednoduchú inštaláciu, ale aj na dokonalý výsledok s nádychom luxusu a exkluzívnosti.

4. Mramoru nie je nikdy dosť

Mramor alebo kryštalický vápenec je premenená hornina skladajúca sa z 95 % kryštálov karbonátov, najčastejšie kalcitu (CaCO3). Zvyšných 5 % tvoria rôzne silikáty, ílovité hmoty, limonit, grafit, prípadne aj ďalšie minerály a organické látky, ktoré zafarbujú pôvodne biely mramor. (zdroj) A práve fasádne obklady z prírodného mramoru v našich tipoch určite nemôžu chýbať. Dôvody sú viac-menej jasné.

Obklad fasády vyniká luxusným a elegantným vzhľadom, ktorý môže dať fasáde vášho domu úplne nový rozmer. Inak tomu nie je ani pri rezanom kamennom obklade zo žltého mramoru. Obkladové pásiky mramoru sa vyznačujú žlto-pieskovými farebnými odtieňmi. No a práve pre tieto jemné a svetlejšie odtiene sa tento obklad z prírodného mramoru teší mimoriadnej obľube. Fasáda pôsobí na pohľad príjemne a nevyzývavo, takže ak preferujete takéto farby našli ste ideálnu alternatívu.

5. Vyhovovať vám môžu fasádne obklady z bridlice

Napokon dáme priestor decentnému kamennému obkladu z bridlice, ktorý sa v súčasnosti čoraz častejšie stáva stredobodom pozornosti. Bridlica Black 30×10 cm je charakteristická takmer rovným, mierne vrásčitým povrchom, no na tomto obklade zaujme predovšetkým antracitovo-čierna farba a mierne kovový lesk. Tento obklad sa rovnako dobre uplatní na fasáde domu i v interiéri. Kamenné obkladové pásiky sú k dispozícii v rozmere 30 x 10 cm.