S výraznými rekonštrukciami na byte, ako zmenou priečky, výmenou umakartového jadra za murované sa raz za život budeme musieť popasovať. Vyhneme sa tomu jedine pri kúpe novej nehnuteľnosti, no žiaľ takú si môžu dovoliť len bohatší Slováci.

Ako sa ale pripraviť na rozsiahle rekonštrukcie bytu?

rekonstrukciabytu

Výber dobrej stavebnej firmy

Na začiatok je potrebné vybrať si dobrú stavebnú firmu, ktorá má sídlo v blízkosti vášho bydliska, poprípade má také dobré referencie, že ste ochotní zaplatiť im viac, len aby vám danú rekonštrukciu zrealizovala práve vami vybraná firma.

Ak ste z okolia Banskej Bystrice, jednoznačne vám odporúčame vyhľadať si dobrú stavebnú firmu v Banskej Bystrici. Firma si nebude účtovať poplatky naviac a vy tak budete mať istotu, že vám robotníci prídu načas a nebudú mať problémy s dochádzaním.

Popýtajte sa svojich známych na skúsenosti so stavebnými firmami vo vašom okolí. Ak vám aj neporadia, ktorú stavebnú firmu si vybrať, poradia vám, ktorej sa vyhnúť a to je je tiež dobrá informácia.

Informujte o tom ostatných nájomníkov

Skontaktujte sa s domovníkom a informujte o danej rekonštrukcii na byte všetkých nájomníkov v paneláku. Odporúčame oznamom na vchodových dverách, kde si to každý všimne a nikto vám nebude vyčítať, že ste ich o danej rekonštrukcii neinformovali.

Napíšte číslo bytu, poschodie, ale aj termín danej rekonštrukcie. Nezabudnite sa podpísať a napísať aj svoje telefónne číslo.

Kto kupuje stavebný materiál?

Nech už sa chystáte čokoľvek prerábať, je potrebné, aby ste si so stavebnou firmou dohodli, kto bude kupovať potrebný materiál. Pre vás by bolo ideálne, keby si vyberiete firmu, ktorá nakúpi všetok potrebný stavebný materiál a vy im vyplatíte len to, čo spotrebujú.

Pri rekonštrukcii kúpeľne ale nemôžete očakávať, že vám stavebná firma pôjde vyberať obklad a dlažbu.