Je dôležitou súčasťou našej spálne, no keď sa rozhodneme na nej šetriť, nevydrží nám ani jedno desaťročie. Ak práve uvažujete nad kúpou novej manželskej postele, zvážte všetky pre a proti a vyberte si takú posteľ, ktorá vám vydrží aj dve desaťročia.

postel

Čalúnené postele vám nevydržia dlho

Čalúnené postele vám neodporúčame kupovať. Klasické válendy sa po pár rokoch vyležia a vám nebude ostávať nič iné, len posteľ vyhodiť. V čalúnených posteliach sa matrace dajú vymeniť, ale len vtedy, ak máte niekoho, kto sa venuje čalúnnictvu. V konečnom dôsledku vás vyjde takáto investícia viac ako keby si pôjdete kúpiť novú manželskú posteľ. Nezabúdajte na to, že čalúnené postele priťahujú viac prachu a ak máte v rodine alergika, nepomôže vám ani časté vysávanie.

Čalúnené postele majú výhodu hlavne v tom, že majú zabudovaný úložný priestor pod posteľou.

Ak si predsa len chcete kúpiť modernú čalúnenú manželskú posteľ s vysokým čelom, tak si ju kúpte. Vyberajte však len z tých najkvalitnejších.

Akú posteľ si teda kupovať?

Ak sa vám čalúnené postele moc nepozdávajú, odporúčame vám hľadať kvalitné postele z masívu, ktoré sú vyrobené z kvalitného, pevného a hlavne ošetreného dreva. Tieto postele sú síce ťažšie na prenášanie, sú však kvalitnejšie, pevnejšie, stabilnejšie, čo určite oceníte po rokoch, kedy vám konštrukcia nebude vydávať nepríjemný vŕzgajúci zvuk. Väčšinou bývajú dovážané v demontovanom stave. Ich skladanie však nie je náročné.

Masívne postele sa predávajú s úložným priestorom alebo bez neho. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ masívnej postele, morenie postele prispôsobujte nábytku. Odporúčame masívne manželské postele z borovice alebo buku.

Pri výbere novej manželskej postele si všímajte aj veľkosť. Ak máte menšiu spálňu, odporúčame rozmer 200×160 cm. Ak väčšiu, tak 200×180 cm. Neodporúčame polohovateľné rošty, ale vyberajte si skôr klasické.