Zariadiť detskú izbu nie je len tak. Musíte spojiť niekoľko priestorov do jedného. Musí vzniknúť priestor, kde si vaše dieťa bude kresliť, neskôr sa učiť a písať si domáce úlohy, miesto, kde sa deti môžu hrať nielen sami, ale aj so svojimi kamarátmi a miesto, kde budú môcť odpočívať a naberať sily na ďalší nový deň. Ako vybrať detský nábytok?

detska

Zariaďte detskú izbu presne pre vaše deti

Chystáte sa priviesť na svet nového anjelika a potrebujete preň izbičku? Alebo vaše dieťa rastie a vy máte potrebu mu zariadiť izbičku novo a príhodne k jeho veku? Mali by ste myslieť na všetko. Zostavy detského nábytku, doplnky, funkčnosť i estetiku. Musíte vytvoriť príjemnú atmosféru, miesto, kde sa vaše deti budú cítiť dobre a kde radi budú tráviť svoj čas.

Správny materiál pre nábytok

Pre detskú izbičku je dobrým riešením nábytok z dreva, alebo dokonca aj lamina. Je lacnejší oproti drevenému nábytku a nie je nutné mu venovať toľko starostlivosti. Navyše, ak máte menšie deti, oceníte lacnejšie kúsky. Deti často vybíjajú svoju kreativitu na nábytku, často ho v zápale hry pokazia.

Kvalita a pohodlie

Aj keď často volíte nábytok v lacnejšom variante, určite sledujte tiež kvalitu. Nábytok v detskej izbe by nemal byť nekvalitné, taký, ktorý môže deťom v konečnom dôsledku ublížiť. Deti bežne po byte behajú, schovávajú sa do skríň, otvárajú stokrát denne šuplíky. Tento nápor musí nábytok bez problémov vydržať.

Voľný priestor

Deti majú veľa vecí a úložný priestor je dôležitý. Pre deti je však dôležitý tiež priestor na hranie. Naplniť izbu nábytkom a nenechať žiadny alebo minimálny priestor pre hry nie je správne. Deti musia mať dostatok miesta, kde sa môžu pohybovať aj miesta, kde sa môžu hrať. Ak máte málo priestoru, siahnite po vstavaných skriniach, úložnom priestore pod posteľou a podobne.

Kvalitná posteľ a matrac

Kvalita detského spánku je zásadná, preto pri výbere dbajte na kvalitu postele a matraca. V matracoch dajte prednosť prírodným materiálom, matrace voľte také, ktoré deti hneď nezničia. Matrac by sa mala prispôsobiť detskej chrbtici, mal by napomáhať správnemu vývoju. Čo sa týka konštrukcie detské postele, tú voľte z prírodných materiálov, pevnú a kvalitnú.

Zaobíďte sa bez kobercov

Ak to pôjde, vyhoďte koberce. Vždy je lepšie mať v detskej izbičke kvalitnú podlahu, ktorá sa dá veľmi ľahko udržiavať v čistote. Koberce drží veľké množstvo prachu, roztočov. A malé deti lezú najradšej po štyroch, čo moc dobré nie je. Navyše o koberec sa oblečenia ľahko odiera.

Článok vytvorila marketingová agentúra TEXTO.