Ste v radostnom očakávaní vášho potomka? Chcete mu ihneď po narodení dopriať len to najlepšie tak, aby sa mal už od prvých dní svojho života ako v bavlnke? Potom mu nezabúdajte pripraviť kvalitnú postieľku. Práve tá sa stane miestom, v ktorom bude prežívať väčšinu času. Ako ju vybrať tak, aby dieťaťu poskytla čo najväčšie pohodlie?

crib-446361_640

Výber rozmeru

Na začiatok je vhodné zvoliť ideálny rozmer postieľky. Detské postieľky sú dostupné vo viacerých veľkostiach, preto zvážte, či hneď na začiatku kúpite väčšiu, ktorá bude dieťaťu slúžiť až do obdobia približne troch rokov, alebo uprednostníte menšiu a spratnejšiu, ktorú však bude časom potrebné vymeniť. Pre tých najmenších sú vhodné aj tradičné kolísky s úžasnou schopnosťou dieťa upokojovať jemným pohojdávaním či detská postieľka určená na pripojenie k manželskej posteli.

Prvoradá je stabilita a kvalita detskej postieľky

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek veľkosť, vždy sa zamerajte na stabilitu a kvalitu materiálov. Vyberajte preto len také postieľky pre deti, ktoré majú naozaj silnú konštrukciu. Veľmi vhodné sú najmä masívne postieľky opatrené silným kovaním. Masívne drevo okrem svojej pevnosti disponuje aj ďalšou výhodou, a to absenciou agresívnych chemických látok. Preto pre dieťa vytvorí maximálne zdravé prostredie na optimálny rast.

Postieľky pre deti musia byť bezpečné

Pri výbere detskej postieľky musíte brať ohľad aj na jej bezpečnosť. Deti sú najmä v období, keď sa naučia sami vstať, veľmi nezbedné, a preto majú tendenciu stále niečo skúmať a objavovať. A zabrániť v tom im musí práve detská postieľka. Vyberte si preto taký model, ktorý má vysokú ohrádku. Tá však môže byť najmä pri menších deťoch prekážkou pre rodičov, keďže sa musia príliš zohýbať, a tak nadmerne namáhať svoju chrbticu. Výrobcovia postieľok pre deti však prišli so zaujímavým prvkom regulácie výšky detskej postieľky, ktorý umožňuje posúvať spaciu plochu do rozličných výšok podľa aktuálnej potreby.

Matrac zabezpečuje pokojný spánok dieťaťa

Nevyhnutnou súčasťou každej postele je matrac. Ak sa nenachádza priamo v detskej postieľke a musíte ho dokúpiť, uprednostňujte skôr mäkké prevedenia, na ktorých deti vo všeobecnosti ľahšie zaspávajú. Zamerajte sa na moderné výrobné materiály, ktoré sú vzdušné a zabraňujú množeniu mikroorganizmov v matraci. Správny matrac v kombinácií s kvalitnou postieľkou výrazne ovplyvňujú komfort dieťaťa a prispievajú k jeho pokojnému spánku, ktorý si určite želáte aj vy.

Foto:  pixabay.com