Kožené sedačky patria medzi najluxusnejšie interiérové zariadenie svojho druhu. Vyžadujú si však rovnako najnáročnejšiu starostlivosť. Koža je prírodný materiál, ktorý neustále pracuje, a preto sa k nemu musíte správať naozaj šetrne. Ako? To sa dozviete práve v tomto článku.

ID-100176625

Čo najďalej od zdroja tepla či priameho UV žiarenia

Úplným základom na zabezpečenie bezproblémového stavu koženej sedačky je správne umiestnenie. Koža by mala byť vzdialená aspoň pol metra od akéhokoľvek zdroja tepla a v ideálnom prípade by na ňu nemalo dopadať priame slnečné žiarenie. Nezabúdajte tiež, že by malo byť zabezpečené neustále odvetrávanie koženej sedačky, a preto dodržujte aspoň malý odstup medzi ňou a priľahlou stenou.

ID-100221467

Používajte len prípravky určené na kožu

Na kožu ako aj na iný nábytok neustále sadá prach. Z nej ho dostanete rovnako ako napríklad z dreva, a to príležitostným utretím jemnou navlhčenou handričkou. Nepoužívajte však žiadne saponáty či iné čistiace prostriedky. To isté platí aj o odstraňovaní škvŕn. Okamžite po ich vzniku sa ich snažte odstrániť mokrou handričkou a ak sa to nepodarí, tak jedine prípravkami určenými na starostlivosť o kožu. Vždy si ich však vyskúšajte na miestach, ktoré nie sú až tak viditeľné, či náhodou nespôsobujú zmenu farby kože.

Pozor na noviny či zaparenie kože

Na stave koženej sedačky sa výrazným spôsobom podieľa aj manipulácia a jej používanie. Snažte sa sedieť len na plochách na to určených a vyhýbajte sa sedeniu napríklad na operadlách. Na koženú sedačku nikdy nepokladajte noviny či časopisy, pretože tlač z nich sa môže veľmi ľahko odtlačiť na kožu. A z nej odtlačený text len tak ľahko nedostanete. Dajte si pozor aj na používanie prikrývok, pričom sa snažte vyvarovať zapareniu kože. To by mohlo rovnako narušiť jej vlastnosti.