Každá domácnosť si z času na čas zaslúži zmenu. Nielen vtedy, keď už niektoré kúsky nábytku prestanú slúžiť alebo dobre vyzerať. Zariadiť si obývačku moderným nábytkom nemusí byť taká ťažká úloha, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

obyvacia-stena-verinjog

Skúste to so sektorovým nábytkom

Poznáte to, keď sa nasťahujete do nového, máte pocit, že nové skrinky len tak ľahko nezaplníte. No rokmi sa to zmení a naopak oceníte každý voľný kút. Sektorový nábytok do obývačky je práve preto veľmi obľúbený. Jeden rok si kúpite skrinku pod televízor a vitrínu, ďalší rok zasa štýlovú drevenú komodu a policu. Aj takto sa dá zariadiť moderná obývačka. Napriek tomu sa však stále nájdu ľudia, ktoré dajú prednosť radšej obývacej stene, v ktorej už od začiatku nájdu všetky komponenty, ktoré by si možno dokúpili až časom. Ako spoznať modernú obývaciu stenu? Určite by sa mala líšiť od tej, čo bola v móde pred tridsiatimi rokmi. Aj v modernej obývačke majú svoje miesto vitríny, avšak už majú štýlové podsvietenie pre dotvorenie tej správnej atmosféry či zvýraznenie nábytku alebo porcelánu. Často ich charakterizuje vysoký lesk alebo kombinovanie viacerých farieb, vďaka čomu sú naše obývačky plné života. Keď sa vonku zotmie, posvietenie nábytku využijete pokojne aj miesto klasickej lampy.

Ak vo vašom sektorovom nábytku či obývacej stene dominujú presklené skrinky, stavte na sklenené konferenčné stolíky. Sklom nikdy nič nepokazíte, pre svoju neutrálnosť sa hodí ku všetkým štýlom a vzorom a nebudete musieť vôbec premýšľať, či bude sklenený stolík ladiť s rustikálnym štýlom obývacej steny či s drevenou komodou.

Moderná obývačka sa prispôsobí

Zdá sa vám vaša sedacia súprava primalá, najmä keď k vám príde návšteva? Veľmi rafinovane ju viete doplniť o vhodné kreslo, hojdacie alebo o ušiak, presne taký, aký kedysi vlastnili vaši starí rodičia. Ibaže v modernejšom prevedení, s kvalitným čalúnením a nádhernými vzormi. Stále vládnu výrazné kvetinové vzory alebo populárne káro. Kto je pohodlný, môže si ku kreslám do obývačky zaobstarať aj ladiace taburety a pri sledovaní televízie či čítaní si vyložiť nohy. V štýle kresiel sa môžu niesť aj komody či iné kusy nábytku. Prevláda u vás romantický anglický štýl či atmosféra provensalského vidieka? Drevené komody s ozdobne vyrezávanými nožičkami a nádhernými úchytmi sa budú s kreslami úžasne dopĺňať a prezradia veľa o vašej osobnosti. Aj medzi sektorovým nábytkom do obývačky natrafíte na nábytok s osobitým štýlom. Drevené komody môžu vyzerať ako ošarpané a roky používané, ale kreslám by to rozhodne nepristalo. Ak sa neviete vzdať toho starého, aspoň si ho dajte prečalúniť.