Životnosť rodinných domov presahuje aj polstoročie. Závisí to však od voľby materiálu, starostlivosti o interiérové zariadenie, ale samozrejme aj od starostlivosti o strechu, fasádu a celkovo exteriér rodinného domu. Niektorým činnostiam, ktoré majú chrániť rodinný dom, by sme sa mali venovať nepretržite. Určite by sme nemali zanedbávať čistenie odkvapov, striech a fasád.

odkcap

Najmite si firmu špecializujúcu sa na výškové práce

Ak chcete investovať do kvality vášho bývania, neodporúčame vám šetriť na fasáde, strešnej krytine a v neposlednom rade ani na výbere stavebného materiálu. V prípade akýchkoľvek revízií, najmä však striech a odkvapov, vám odporúčame najímať si ľudí, ktorí pracujú vo výškach a špecializujú sa na rôzne výškové práce ako napríklad natieračské práce, čistiace práce, montážne práce, ale i arboristické práce.

Prečo je údržba odkvapov taká dôležitá?

Odkvapy ako súčasť strechy a strešnej krytiny sa stanú po zanesení nepoužiteľné. Cez upchaté odkvapy nebude môcť prenikať voda padajúca na strechu a bude si raziť nové cestičky, najčastejšie však po podhľadoch striech. V týchto miestach môžete badať časom sa zväčšujúce mokré plochy, ktoré spôsobia praskanie fasády a neskôr aj zatekanie do interiéru.

Len obyčajné zanedbanie čistenia odkvapov by vám mohlo znehodnotiť fasádu a neskôr preniknúť aj do interiéru v podobe mokrých plesnivých fľakov na stenách.

Ak sa obávate výšok, ale nechcete zanedbať čistenie odkvapov, pretože viete, že je to dôležité, zistite si, či firmy, ktoré sa zameriavajú na výškové práce, ponúkajú aj službu čistenia upchatých odkvapov.

Všetky práce spravia za vás. Pomocou kvalitnej techniky dokážu odstrániť odpad aj z tých najmenej dostupných odkvapov. Nezabúdajme, že najväčší problém je v lístí, preto ak máte v okolí vysoké stromy, ktoré vám na jeseň upchávajú odkvapy, pouvažujte o ich orezaní.