V dnešnej uponáhľanej dobe je voľný čas ideálnou príležitosťou, ako sa odpútať od všade panujúceho stresu a dokonale sa odreagovať. Niekto to dokáže najlepšie ničnerobením, iní zas na oddych potrebujú byť naďalej aktívni, no bez preťažovania mysle aj tela. Čo muži radi robia doma vo svojom voľnom čase? Tu je zoznam tých najčastejších aktivít.

oddych

Leňošenie je občas fajn, no nemôže sa stať životným štýlom

Začať nemôžeme ničím iným, ako vylihovaním pred televíziou. Síce táto možnosť nie je práve ideálnym spôsobom na strávenie voľného času, niekto si na odreagovanie nevie predstaviť nič lepšie. Určite nie je dobré takto poňať každodenné oddychovanie, keďže časom by sa leňošenie mohlo stať životným štýlom. Napriek tomu občas padne vhod každému z nás.

Aktívny oddych pri práci v okolí domu či v znamení športových aktivít

Aktívni muži so šikovnými rukami sa dokážu dobre odreagovať aj pri práci na zveľaďovaní svojho bývania či záhrady. Práca s drevom, pestovanie vlastnej zeleniny a ovocia či stavanie záhradných radovánok pre deti ukrojí podstatnú časť z voľného času, no mnohí muži takúto aktivitu neberú ako prácu, ale ako oddych. Aj obyčajné kosenie trávy, ktoré je nevyhnutnou prácou na každej záhrade, dokáže dokonale zrelaxovať myseľ. Navyše, ste v bezprostrednom kontakte s prírodou a na čerstvom vzduchu, čo oddychovaniu ešte pomáha. Ak ste čaro aktívneho oddychu na záhrade ešte neobjavili, aspoň to vyskúšajte. Možno nájdete ideálny spôsob na odreagovanie sa a odpútania myšlienok od práce a iných starostí.

Formou trávenia voľného času v pohybe sú aj rôzne športové aktivity. Tých síce priamo doma veľa robiť nedokážete, no vo vašom okolí určite áno. Pár desiatok minút strávených na bicykli, prechádzka na kopec za mesto či beh cez park vás nielen udrží v kondícii, no rovnako zabezpečí váš oddych.

beh

Aj dospelí muži sa radi zahrajú

Ak aktívny šport nie je ničím pre vás, stále je tu pasívne športovanie. Sledovanie športu v televízií, prípadne hranie športových hier na počítači alebo hernej konzole. Je to však pre vás málo vzrušujúce? Potom si skúste zahrať sizzling hot automaty, prípadne oprášiť znalosti z hry pokru a zahrať si len tak nezáväzne a pre zábavu pár partičiek cez internet. Nadobudnete pocit, akoby ste boli v skutočnom kasíne, no pritom ste stále doma v obývačke, kde nemusíte riskovať svoje peniaze.

hry

Kniha ako oddychová aktivita nielen pre intelektuálov

Zabudnúť nesmieme ani na knižky, ktoré ani zďaleka nie sú obľúbenou voľno časovou aktivitou len pre intelektuálov. Všetko závisí len od typu preferovanej literatúry a konkrétnej knihy. Ľahký príbeh, či zaujímavá tematika v knižke vás dokáže naplno pohltiť, vďaka čomu aspoň na chvíľu prestanete vnímať realitu. A to je voľnom čase občas skutočne potrebné.