Súčasná situácia na realitnom trhu je naklonená kúpe nehnuteľnosti. Ak rozmýšľate, či ostať v meste alebo si postaviť malý domček mimo rušného centra, máme pre vás niekoľko výhod práve vidieckeho býania.

erlis

  • Menej hluku. Možno si ani neuvedomujeme, v akom hlučnom prostredí žijeme. Neustála premávka áut, sirény a v neposlednom rade, ľudia prechádzajúci ulicami. To všetko je súčasťou života v meste a znižuje kvalitu nášho osobného života. Mnohí odborníci tvrdia, že častá únava je dôsledkom práve mestského hluku.
  • Čistý vzduch. Problém znečistenia ovzdušia je v meste vysoko-koncentrovaný. Smog z výfukových plynov alebo tovární výrazne ovplyvňuje naše zdravie. Zároveň existuje takzvaný svetelný smog. Hviezdy na dedine sú vždy jasnejšie viditeľné ako v neustále osvetlenom meste.
  • Pomalší život. Vidiecke prostredie je ukľudňujúce a prináša viac priestoru na oddych a regeneráciu. Ak chcete v živote spomaliť, vidiek je to pravé prostredie.
  • Viac priestoru na bývanie. Oproti tlačeniu sa v malých bytoch, rodinné domy poskytujú miesto pre každého. Projekty obytných domov sú navrhnuté tak, aby ste aj na malom pozemku využili všetky jeho možnosti. Bazén, terasu aj malú záhradku na pestovanie zeleniny.
  • Vhodnejšie na výchovu detí. Sťahovanie na vidiek ocenia najmä deti. Môžu byť viac fyzicky aktívne, a tým zdravšie. Zároveň je na vidieku nižšia kriminalita, nelákajú ich rýchle občerstvenia a nie sú pod tlakom rýchleho života v meste.

Je to o osobnej voľbe

Mladí ľudia preferujú život vo veľkých metropolách, využívajú všetky možnosti veľkomesta a zvyčajne zdieľajú byty. Staršia generácia sa prikláňa k životu na vidieku a vidí výhody práve v menej hektickom životnom štlýle. Atraktívna je pre nich aj možnosť navrhnúť si vlastné projekty obytných domov, starať sa o záhradu či pestovať si vlastnú zeleninu. A čo vy? Už ste sa rozhodli?