Pri zariaďovaní novej nehnuteľnosti sa snažíme skombinovať dekorácie s novým nábytkom, ktorý sme sa rozhodli kúpiť. Častokrát sa nám ale stáva, že si pri výbere nových dekorácii nedáme pozor a kúpime viaceré, ktoré spolu neladia a nehodia sa k štýlu bývania, ktorý sme si vybrali.

inspir

Ak ale plánujete staré dekorácie vyhodiť a chcete kúpiť nové, poradíme vám, aké dekorácie sú vhodné do každého moderného interiéru.

Sádrové/ drevené písmenká

V každom obchode s dekoráciami a nábytkom nájdete tento typ dekorácie. Možno sa vám zdá, že práve tento typ dekorácie je vhodný len do miestnosti zariadenej v škandinávskom štýle, no nie je to celkom tak. Môžete ich umiestniť aj do izieb zariadených v provensálskom a industriálnom štýle.

Ak nám neveríte, stačí si pozrieť inšpirácie na bývanie a uvidíte, že v skoro každom interiéri sú umiestnené najmä v týchto miestnostiach – v obývačke, v spálni.

Vyberajte si buď drevené, alebo sádrové písmenká, z ktorých vytvoríte slová – HOME, RELAX, LOVE, FAMILY.

Prútené košíky

Sú vhodné naozaj do každej miestnosti. Pomôžu vám zorganizovať drobné veci, ktoré potrebujete uložiť tak, aby sa vám nestratili ako napríklad kľúče od auta, kľúče od bytu atď. Jasne dominujú na otvorených policiach, ale použiť ich môžete pokojne aj do zatvárateľných skríň – napr. do obývacej steny. Väčšie prútené koše využijete na odkladanie diek, časopisov, kníh. Takéto koše si nájdu svoje miestno najmä v obývačke pri sedačke a v spálni pri posteli.

Vedeli ste ale, že prútené veci využijete aj na vašej záhradke? Stačí, ak sa necháte inšpirovať modernými exteriérmi záhrad a namiesto plastových kvetináčov si vyberiete prútené kvetináče. Trendy a štýlové, nemyslíte?

Deky z hrubej priadze

Vytvárajú ich rôzni šikovní hand made výrobcovia, no ak si kúpite kvalitnú priadzu a viete pliesť, takúto dekoráciu a zároveň pomôcku v zimných mesiacoch si dokážete vyrobiť aj úplne sami. Z hrubej priadze si dokážete vytvoriť aj vankúše v tvare obláčikov či detské rozprávkové postavičky. Stačí zapojiť trošku fantázie.