Ležať na slnku, nechať sa ovievať jeho teplými lúčmi a zároveň osviežujúcim vánkom vetra. To môže byť vašou realitou nielen na dovolenke, ale aj doma na záhrade či terase. Stačí, ak si priestor na oddych v exteriéri zariadite tým správnym záhradným nábytkom. Medzi nim by určite nemalo chýbať ani záhradné lehátko, ktoré vám poskytne ideálny priestor na letný relax.

uvod

Plast, drevo či ratan?

Záhradné lehátka sa vyrábajú z rozličných materiálov. Od plastu, cez drevo, až po ratan, prírodný alebo umelý. Plastové kreslá sa vyznačujú najkratšou životnosťou a ich výzor nie je rozhodne dvakrát atraktívny. Drevené záhradné lehátka síce upútajú svojim dizajnom, sú však ťažké na manipuláciu a musíte sa o ne náležite starať. Inak drevo časom stratí svoj šarm. V súčasnosti je medzi záhradným nábytkom najvychytenejší ratan, ktorý spája atraktívny vzhľad, pohodlnosť a úplne jednoduchú údržbu.

Prírodný verzus umelý

Ratan je popínavá liana pôvodom z juhovýchodnej Ázie, ktorá vytvára dlhé a veľmi ľahké prúty. Ich vlastnosti sú ideálne na vypletanie nábytku a ten si ponechá všetky pôvodné charakteristiky liany. Prírodný ratan však rovnako ako drevo časom utrpí na kráse a tú mu opätovne vráti len poctivá starostlivosť. Ak na údržbu záhradného lehátka či iného nábytku nemáte príliš čas, potom je materiálom ako šitým pre vás umelý ratan. Ten je na prvý pohľad na nerozoznanie od toho prírodného, no jeho vlastnosti sú s časom prakticky nemenné. Vašou jedinou údržbou pri tomto nábytku je jeho sporadické vystriekanie prúdom vody.

Na trhu je dostupných množstvo záhradných lehátok z umelého ratanu, od základných modelov, až po luxusné kúsky. Všetky sú veľmi ľahké, teda dokážete ich bez väčších problémov prenášať. Inšpiráciou pre vás môžu byť nasledujúce kreslá.

Jednoduché, no atraktívne záhradné lehátko z umelého ratanu SWING ponúka dve základné polohy sed a ľah pre oddych za každých okolností. Vďaka spratným rozmerom ho využijete aj na malej terase či dokonca na balkóne.

swing

Záhradné lehátko LUNA ponúka komfort pre náročných . Kreslo z umelého ratanu je doplnené o pohodlný matrac a vankúš, čo ešte zvyšuje pôžitok z voľných chvíľ na terase. Ich materiál je odolný voči vlhkosti. Zvoliť si môžete ako kreslo na nožičkách, tak aj s kolieskami na jednoduchšie presúvanie.

luna