Dnešná doba ponúka mnoho riešení ako si z príbytku urobiť svoje malé kráľovstvo, kam sa budete vždy radi vracať. Príjemná atmosféra je v domácnosti priam nevyhnutnosťou, na ktorej si zakladajú asi všetci. Dotvoriť ju dokážu zdanlivé maličkosti, ktoré však hrajú podstatnú úlohu. Viete, o ktoré ide?

Moderné tapety zútulnia váš domov

Vo svete je mimoriadne obľúbený škandinávsky spôsob bývania a dekorovania domácnosti, ktorý si zakladá na čistých líniách v kombinácii s hrejivými, pútavými detailmi. Práve jednými z takýchto detailov a akcentov môžu byť aj tapety na stenu. Mimoriadne dôležitý je však ich výber, ktorý ovplyvní štýl, v ktorom sa bude miestnosť niesť i celkový ráz domácnosti. Nepísaným pravidlom je, že do menších priestorov by ste mali voliť tapety svetlejších farieb. Tmavé, extravagantné tóny alebo pestré motívy sa hodia skôr do veľkoryso riešených priestorov. V malých bytoch by spôsobovali optické zmenšenie priestoru. A potom asi netúži nik, však? Tapety sú skvelým riešením ako domácnosť zmeniť jednoduchým spôsobom, ak vám prekáža stereotyp všedných dní. Stačí vybrať vhodný druh tapiet, nalepiť ich a budete mať pocit, že ste zrazu v celkom inom priestore. Raz za čas je takáto zmena osviežujúca a jej výhodou je, že nemusíte meniť usporiadanie nábytku alebo prestavovať byt na to, aby ste mali pocit, že je v ňom niečo iné.

Máte na výber zo stoviek možností

Túžite oživiť domácnosť tapetami? Mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých faktorov a položiť si niekoľko otázok. Ako chcem, aby priestor po vytapetovaní pôsobil? Je pre mňa dôležité, aby bol najmä štýlový alebo skôr útulný? Kupujem tapetu, ktorá je hitom alebo horúcim trendom, alebo budem skôr voliť klasiku, ktorá sa mi nezunuje aj niekoľko rokov? Na všetky uplynulé otázky by ste mali nájsť odpovede a podľa toho vyberať. Tapety sú prvkom, ktorý by mal podporiť samotný priestor a dodať mu šmrnc, nie ho „zabiť“ zlým výberom. Luxusné tapety s rôznymi aplikáciami alebo vzormi, prípadne z viacerých materiálov voľte skôr do obývačky alebo spálne, prípadne do predsiene. Mimoriadne obľúbené vliesové tapety sú vďaka svojim vlastnostiam vhodné do všetkých miestností. Ak hľadáte spestrenie do detskej izby, stavte na detské tapety s motívmi rozprávkových hrdinov, rôznych postavičiek, autíčok alebo princezien, prípadne „unisex“ motívy, ktoré sa hodia do izbičky pre bábätká alebo pre zmiešaných súrodencov. Inšpirujte sa na ambiente.sk a ozvláštnite svoj domov kvalitnými tapetami, ktoré vás uchvátia.