Moderné zariaďovanie domácnosti sa dnes orientuje najmä na štýl úhľadných a pravidelných tvarov či lesklých doplnkov. Z mnohých moderných interiérov však vychádza chlad, ktorý by k domovu rozhodne nemal patriť. Človek žil od počiatku v súlade s prírodou a v jej obkolesení. Z toho dôvodu by sme sa aj dnes mali snažiť mať v našich obydliach aspoň trochu prírody. Upustime preto od najnovšej módy v nábytku a stavme na staré a osvedčené prírodné drevo.

drevo

Drevo je materiál, ktorý nikdy nestarne. Na nábytok sa používa už stovky rokov a myslíme, že to tak ostane aj naďalej. Drevený nábytok je zárukou, že ostane vždy moderný. Platí to najmä pri nábytku vyrobenom z masívu, ktorého dizajn je takmer desaťročia rovnaký a stále in. Navyše, masívne drevo je veľmi odolné a často prežije aj samotného majiteľa nábytku. Drevo je tiež zdravotne nezávadné, a preto nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo. Vďaka prírodnému drevu sa dostane aj k vám domov časť prírody, ktorá zabezpečí, že sa doma budete cítiť maximálne príjemne.

Moderný ratan nielen ako záhradný nábytok

Ďalšou alternatívou prírodných materiálov v domácnosti môžu byť aj rozličné prútené doplnky či ratanový nábytok. Ratan je materiál, ktorý sa získava vysušením a štiepením lian rastúcich v exotických pralesoch. Aj ratanový nábytok prinesie k vám domov vôňu prírody, ktorú si môžete vychutnávať desiatky rokov. Ratan sa hodí najmä ako záhradný nábytok, avšak svoje miesto nájde aj v jedálni či malé ratanové skrinky aj priamo vo vašej obývačke. Výhodne si ho môžete zaobstarať aj v prípade, že využijete zľavové kódy na nábytok.

drevor

 

Drevo – zdroj pozitívnej energie

Prvky prírody v domácnosti odporúčajú aj viaceré východné učenia, ktoré popisujú rozmiestnenie energií v bytových priestoroch. Práve drevený nábytok či iné prírodné doplnky sú aj podľa feng-šuej hlavnými zdrojmi pozitívnej energie, a preto by ste na ne nemali zabúdať ani z hľadiska vlastnej duševnej pohody.