Práca z domu je ešte stále atraktívnym benefitom pre mnohých zamestnancov. Aby bola práca efektívna, potrebujete mať na prácu z domu vytvorený priestor, v ktorom sa budete cítiť komfortne a produktívne.

stolicka

Ako na to?

Máme pre vás pár tipov, ako priestor na prácu z domu vytvoriť, a tak podporiť vašu pracovitosť.

  • Spíšte si všetko, čo k práci potrebujete. Ešte predtým ako začnete nazívať niektorú časť izby pracovňou, porozmýšľajte o nevyhnutnom vybavený na prácu. Či už sa jedná o pracovný stôl, konferenčné stoličkyalebo technické vybavenie.
  • Upustite uzdu creativite. Neostávajte len pri stole a stoličke. Použite úložené boxy, zakladače a poličky. Sú štýlové a zároveň budete mať všetky potrebné veci zorganizované. Môžete napríklad využiť aj staré nábytky a vdýchnuť im nový život.
  • Investujte do ergonimckého nábytku. Tvarované konferenčné stoličky vás uchránia od bolesti chrbta aj po dlhšom sedení. Výborným tipom sú aj nastaviteľné stolíky. Striedajte sedenie a státie pri stole a vaše svaly sa vám poďakujú.
  • Nemiešajte prácu s domácnosťou. Oddeľte priestor, kde pracujete od zvyšku domu alebo bytu. Najmä ak je zvyšok rodiny doma, je lepšie, ak budete mať pokoj a súkromie na prácu.
  • Nastavte si pracovný čas. Najlepšie funguje, ak dodržíte ten štandardný. Dodržiavajte pracovno-súkromný balance. Toto je výhoda aj pre vašich klientov. Keď vás kontaktujtú vo vašom bežnom pracovnom čase, budú mať istotu, že vás zastihnú.

Prečo využívať prácu z domu

Práca z domu ponúka veľa výhod. Od časovej flexibility po ušetrenie nákladov na cestovaní. Pre matky s deťmi je to spojenie príjemného s užitočným. Hoci sú oddané práci, majú možnosť so svojimi deťmi tráviť viac času.  A v dnešnej dobe internetového spojenia a zdieľania pracovných materiálov je tento druh práce čoraz viac rozšírený.