Každý jeden výrobok má svoju cestu, pokiaľ sa dostane až k svojmu cieľovému zákazníkovi. Počas celej tejto cesty sa musia zachovať jeho kvalitatívne vlastnosti, na čo je náchylná najmä manipulácia s tovarom či jeho preprava. Práve preto je nevyhnutnou súčasťou každého výrobného či distribučného procesu správne skladovanie a bezpečné prepravovanie vo vhodných prepravkách či boxoch. Tieto systémy skladovania prináša aj slovenským výrobným partnerom spoločnosť Schoeller Allibert.

1975-8679002

Plast ako optimálny materiál na výrobu prepravných boxov

Prepravky určené na bezpečný transport tovarov a výrobkov musia spĺňať niekoľko základných vlastností. Tými najpodstatnejšími sú optimálna nosnosť, ľahká údržba, stálosť tvaru a jednoduchá manipulácia za zachovania výbornej ochrany prepravovaných nákladov. Z jednotlivých výrobných materiálov dokáže tieto vlastnosti garantovať najmä plast, ktorý sa tak stal základným materiálom na produkciu prepraviek a plastových boxov pre priemysel.

Jeho výhodou je aj absencia prakticky akejkoľvek údržby, vysoká odolnosť voči faktorom prostredia, no najmä pri praktickosť pri preprave a skladovaní. Tzv. euro prepravky z plastu so štandardizovanými rozmermi možno na seba ľubovoľne skladať, stohovať či nasúvať, a tým efektívne využiť ponúknutý logistický priestor.

Ako stvorené aj pre potravinársky priemysel

Spoločnosť Schoeller Allibert ako európsky líder v oblasti výroby plastových prepravných obalov ponúka svojim partnerom obrovský výber euro prepraviek, priamo prispôsobených typu priemyslu či finálneho výrobku. Bez ohľadu na to, či sa jedná o automobilový, strojárenský alebo potravinársky priemysel. Jednotlivé boxy sú certifikované a spĺňajú potrebné štandardy súvisiace s prepravou potravín.

1974-sa-600x314-0519-4

Práve pre potravinárstvo sú ako ideálne prepravky s pripojeným vekom, tzv. attached lid containers (ALC). Veko ako pevná súčasť prepravného boxu zvyšuje bezpečnosť prepravy a znižuje riziko potenciálnej kontaminácie tovarov na minimum. Euro prepravky sú takisto ideálnou voľbou aj do segmentu veľkodistribúcie liekov.