Fotopasce nie sú ani zďaleka výhradnou pomôckou poľovníkov pri monitorovaní pohybu divej zveri. Využijete ich aj vo vašej domácnosti, a to na garantovanie vašej najvyššej bezpečnosti. Moderné fotopasce totiž spoľahlivo nahradia moderné kamerové systémy, a to za nižšie finančné náklady a menšiu starostlivosť spojenú s prevádzkou bezpečnostného systému.

fotopas

Fotopasca je na prvý pohľad jednoduché zariadenie. Vyzerá ako dobre maskovaná krabička s otvorom, cez ktorý dochádza k snímaniu prostredia. Maskovanie je dôležité, aby pasca čo najviac splynula s prostredím, a tak si ju narušiteľ vášho súkromného majetku nemohol všimnúť. Väčšina fotopascí sa vyrába v maskovaní, ktoré najlepšie splýva so zeleňou, preto sú ideálne najmä na umiestnenie na kmeň stromu.

Dôležitý senzor pohybu

Fotopasce obsahujú okrem techniky na snímanie videa a zachytávanie fotografií veľmi dôležitú súčasť, a to senzor pohybu. Práve to ich odlišuje od štandardných kamerových systémov. Zatiaľ čo tie fungujú nepretržite a stále tvoria zábery, fotopasca funguje len po detekovaní pohybu. Ako náhle je ten rozpoznaný, fotopasca vyhotoví video alebo fotografiu, v závislosti od vašich nastavení. Každá pasca po otvorení puzdra umožňuje užívateľovi vykonávať nastavenia, čím si môže jej fungovanie prispôsobiť na mieru.

Nízke nároky na pamäťové média, ale aj vašu peňaženku

Všetky snímky sa zachytávajú na pamäťovú kartu, z ktorej si ich dokážete kedykoľvek stiahnuť do počítača a prezrieť.  Nie je potrebná vysoká kapacita pamäťových médií, keďže obraz je tvorený len výnimočne, nie neustále, ako kamerovým systémom. To je jednou z hlavných výhod fotopascí. V ich prospech hovorí aj výhodná cena. Celý kamerový systém vás môže vyjsť až na tisíce eur, pretože okrem kamier potrebujete aj inteligentnú riadiacu jednotku a náročnú inštaláciu. Skutočne kvalitnú fotopascu si dokážete kúpiť už za 200€, pričom vám už nevzniknú žiadne dodatočné náklady.