Letá sú čím ďalej teplejšie, dni horúcejšie a ortuť teplomera sa šplhá vyššie a vyššie. Nájsť si niečo na oblečenie v čom sa nebudeme potiť je skúška šatníka každej ženy.

balik-latek-dvojia-gazovina-1-1526636438-9876

Gázovina

Najvhodnejším materiálom na letné oblečenie je gázovina.  Je to najjemnejší a najjednoduchší druh tkaniny.  Možno vás pri vyslovení tohto slova napadla nemocnica, ale neobávajte sa. Gázovina, o ktorej hovoríme je iná, zachováva si vlastnosti tej spomínanej, ale je vhodná na oblečenie. Je vyrobená z bavlny, takže ide o prírodný meteriál, ktorý je na dotyk veľmi príjemný. V tomto materiály je skĺbená vzdušnosť, priedušnosťľahkosť s pevnosťou, odolnosťoujednoduchou údržbou. Za jej kvality hovorí aj fakt, že sa v minulosti používala na výrobu plienok a bola ideálnou látkou na výrobu zavinovacích diek, detských uterákov a prikrývok.

V súčasnosti gázovina preráža do sveta odevov. Jej priedušnosť a ľahkosť sa využíva na šitie odevov na leto. Dvojitá gázovina si zachováva svoje vlastnosti a nakoľko sa takto stáva nepriehľadnou netreba ju podšívať.  V podstate ide o zošitie dvoch vrstiev gázoviny niťou v pravidelnej mriežkovej väzbe.

Látka z krajiny vychádzajúceho slnka

Gázovinu preslávila japonská návrhárka Naomi Ito. Každý rok vytvorí pár látok s rôznou potlačou. Nakoľko ide len o pár kusov nejde i žiadnu hromadnú výrobu ale vždy sa jej kolekcie vypredajú.

Jemnosť a ľahkosť dvojitej gázoviny si jednoducho zamilujete. Nebudete ani cítiť že máte niečo oblečené, jej priedušnosť oceníte pri horúčavách a jej jemnosť oceňujú aj tí najmenší.

Dekoratívna či jednofarebná gázovina – isto si vyberiete vhodnú látku pre seba, alebo svoje deti. Či už túžite po detských hravých motívoch, alebo dávate prednosť elegantnej a decentnej jednofarebnosti. Vsaďte na oblečenie z tejto látky a prežite horúce leto najpohodlnejšie ako sa dá.