Záhradkári už pomaly, ale isto začínajú vyťahovať záhradné náradie. Slnečných lúčov pribúda, príroda sa prebúdza a s ňou aj vtáctvo, ktoré hľadá ideálne miesto na hniezdenie. Majitelia rodinných domov milujú džavotanie vtáctva za svitania. Nie sú však nadšení z hniezdenia vtáctva na fasáde ich rodinného domu. Ako však odohnať vtáctvo, ktoré si na hniezdenie vybralo práve váš dom?

hroty

Igelitové sáčky

Ak nechcete zbytočne investovať do kvalitnej, ale aj veľmi účinnej ochrany proti vtákom, skúsiť môžete aj klasické igelitové sáčky, ktoré máte v kuchyni. Nastrihajte si igelitový sáčok na viacero pásikov a tieto pásiky následne pomocou kvalitnej technickej pásky nalepte na miesto, kde sa vám vtáctvo rozhodlo stavať hniezdo. Zvuk igelitových sáčkov vtáctvo odradí od toho, aby hniezdilo na vašej fasáde. Igelitové sáčky sú účinné. Je však aj lepší a hlavne účinnejší spôsob, ako vtáctvo odradiť od hniezdenia.

Hroty proti vtákom

Tieto hroty majú za úlohu vtáctvo odradiť od hniezdenia. Nie sú životunebezpečné, takže sa nemusíte báť, že by sa vtáctvo pri kontakte s nimi zranilo a následne uhynulo. Tieto hroty majú za úlohu vtáctvo len odplašiť a nie ho usmrtiť. Môžete ich dať do odkvapového žľabu, do ríms, strešných podhľadov a pod. K hrotom si máte možnosť dokúpiť lepidlo, pomocou ktorého jednotlivé hroty upevníte na miesto, kde sa obávate, že vám vtáctvo postaví hniezdo.

V ponuke hrotov si môžete vybrať hroty na konkrétny druh vtáctva. Nájdete tam kvalitnú ochranu proti lastovičkám, ale vyberiete si tam aj hroty proti holubom.

Jednoduchá montáž

Ak ste len prednedávnom robili novú fasádu, určite nechcete, aby vám ju vtáctvo stavaním hniezd a najmä trusom poškodilo. Kúpte si kvalitnú ochranu na konkrétny typ vtáctva a ak má niekto v susedstve holuby, preventívne si kúpte ochranu proti holubom. Montáž týchto hrotov je jednoduchá a zvládnete ju aj bez akejkoľvek odbornej pomoci.