Zariaďovanie interiéru nášho domova patrí narozdiel od kúpy a rekonštrukcie k tým príjemnejším činnostiam. Keď už tá chvíľa príde, vieme, kde kúpime novú sedačku, kde kúpime nový nábytok do obývačky a odkiaľ vezmeme nový koberec pod konferenčný stolík v obývačke. Všetko už máme vopred premyslené, lenže niekedy, aj keď veľmi chceme, jednotlivé doplnky, ktoré sa nám páčia, sa k sebe absolútne, ale naozaj absolútne nehodia.

wens

Dekorácie, ale aj nábytok, by ste mali nakupovať premyslene, aby sa nestalo, že skombinujete nekombinovateľné. Každý interiér potrebuje zmenu. Aj ten váš potrebuje zmenu!

Jednoduchosť je IN

Nenakupujte zbytočne veľa dekorácií, ktoré vám miestnosť opticky ešte viac zmenšia. Orientujte sa najmä na jednoduchý škandinávsky minimalistický štýl, ktorý je charakteristický svetlými odtieňmi, čistými líniami a jednoduchým spracovaním.

Kúpte nové interiérové dvere

Ak plánujete výmenu interiérových dverí, kupujte si skôr kvalitné interiérové dvere s matným sklom, ktoré vám miestnosť presvetlia a opticky zväčšia. Určite však nepohrdnete kvalitnými posuvnými, celosklenenými, ba dokonca skladacími interiérovými dverami.

Vymeňte staré zárubne za nové

Ak sa rozhodnete meniť interiérové dvere, ešte by sme vám radi odporučili sústrediť sa aj na výber nových zárubní. Odporúčame najmä skryté zárubne, zárubne pod zárubňami, ale hlavne obľúbené obložkové zárubne.

Jeden štýl v celej domácnosti

Interiér, ale aj dekorácie vyberajte výhradne len v škandinávskom štýle. Ak sa predsa len rozhodnete pre iný štýl – industriálny, rustikálny, retro, celé zariadenie domácnosti prispôsobte jednému štýlu. Nemixujte rôzne štýly, aj keď eklektický štýl bývania, o ktorom ste sa už možno dopočuli, je v posledných rokoch veľmi populárny.

Ak chcete váš domov trošku skrášliť novými dekoráciami, vyrobte si pár dekorácii aj svojpomocne. Kúpte si nové obliečky na dekoračné vankúše, poobhliadnite sa po novej deke (odporúčame deku z hrubej priadze), kúpte si nové police, doneste si z kvetinárstva nové kvety (sukulenty v malých betónových kvetináčoch).