I keď momentálne za oknami panuje zima, vy môžete rozmýšľať o lete. Konkrétne o tom, ako si počas teplejších mesiacov zabezpečiť komfort vo vašej domácnosti a spoločne s tým získať aj nejakú tú službičku navyše. Práve tú vám ponúka nie masovo využívaná možnosť exteriérového tienenia, ktorá má svoje nesporné výhody.

1488527798_venkovni-rolety-s-viditelnym-boxem-(22)

Vonkajšie rolety vo veľkom využívajú obchodníci, ktorí si prostredníctvom nich chránia svoje výklady v časoch, keď sú ich predajne uzatvorené. Dnes však táto forma exteriérového tienenia nadobudla atraktívny dizajn, ktorý ju predurčuje na použitie aj v tých najmodernejších stavbách. Aj do nich prináša mnohé výhody a práve vďaka nim je na mieste, aby ste o exteriérových roletách porozmýšľali aj vy.

Pozitíva vonkajších roliet

Tým najväčším pozitívom vonkajších roliet je ich maximálna spoľahlivosť pri tienení. Zachytia drvivú väčšinu slnečných lúčov, a preto vás v interiéri nebudú otravovať a zbytočne ho počas leta ešte viac zahrievať. Najmä vďaka tomu, že ich zachytia ešte pred oknami, teda skôr, ako stihnú vôbec vstúpiť do interiéru. Vonkajšie rolety vám takisto zabezpečia stopercentné súkromie, keďže sú nepriehľadné a rovnako sa stanú ďalšou bariérou pre zlodejov, ktorí tak u vás nemajú žiadnu šancu na úspech.

Ideálne je myslieť na rolety už pri stavbe domu

Vonkajšie rolety si dokážete zadovážiť v mnohých podobách, pričom najlepšie bude, ak o nich budete rozmýšľať už pri plánovaní stavby. Tak si garantujete najestetickejší výsledok. Rolety sa môžu vysúvať do viditeľného boxu uloženého v blízkosti horného rámu okna, prípadne sa dá box ukryť nad okno, to však je nutné vyriešiť pri stavbe. Zvoliť si viete zo širokého spektra farebných prevedení lamiel tak, aby napríklad ladili s fasádou domu.

Moderné technické riešenia vstupujú aj do sveta tienenia, preto vonkajšie rolety viete okrem klasického manuálneho ovládania riadiť aj pomocou chytrých technológií. Dokonca aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, cez ktorú ich viete regulovať aj na diaľku.