V prípade, že ste sa pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti rozhodli spolupracovať s realitnou kanceláriou, bol vám pridelený pracovník, ktorý sa o vás bude starať. Ten zabezpečí hľadanie toho správneho kupca alebo vášho nového bývania. Základom pre úspešnú spoluprácu medzi klientom a maklérom je komunikácia, ktorá by mala byť otvorená. Práve ona je zárukou úspešného predaja alebo kúpy.

ID-100257598

Slušné a milé správanie podnietia makléra pracovať rýchlo a kvalitne

Práca realitného makléra je ako každé iné zamestnanie. Aj preto sa k nemu správajte vždy slušne a v žiadnom prípade sa nad ním nevyvyšujte. V prípade, že sa maklér s vami cíti príjemne a nejdú smerom od vás zbytočné posmešky či nátlak, bude určite robiť všetko pre vašu maximálnu spokojnosť. A z toho budete ťažiť najmä vy. Je veľmi pravdepodobné, že maklér vám bude pravidelne volávať, písať maily či SMS, no nebuďte z toho otrávení. Chce vás len informovať o všetkých dostupných novinkách tak, aby vás udržal v neustálom obraze.

Buďte otvorení a maklérovi nič netajte

Vo väčšine prípadov je klientom realitného makléra práve predávajúci. Na začiatku spolupráce si s maklér dohodne stretnutie priamo v predávanej nehnuteľnosti a bude sa snažiť dozvedieť naozaj všetko o jej stave. Vy by ste mu mali poskytnúť reálny obraz o byte či dome, ktorý chcete predávať. Rozhodne sa mu nesnažte zamlčať podstatné informácie, ktoré určite skôr či neskôr vyplávajú na povrch. I keď má byt nedostatky, maklér o nich musí vedieť. S jeho skúsenosťami ich potenciálnym kupujúcim rozumne vysvetlí, preto nedostatok nemusí znamenať hneď mínus. Komunikácia s realitným maklérom teda musí byť otvorená a dôverná.

Majte jasné požiadavky, no nebojte sa odbočení od zadania

V prípade, ak chcete nehnuteľnosť kúpiť, maklérovi povedzte všetky vaše požiadavky na vysnívané bývanie. Pustite si fantáziu na uzdu a spomeňte naozaj všetko. Maklérovi tým výrazne zjednodušíte prácu a zároveň zvýšite pravdepodobnosť, že vám rýchlejšie nájde byt alebo dom, ktorý spĺňa zadané kritériá. Ak vám maklér bude chcieť predstaviť nehnuteľnosť, ktorá mierne vybočuje od vášho zadania, napriek tomu sa zúčastnite obhliadky. Maklér vám takýmto spôsobom chce rozšíriť obzor a možno aj vďaka nemu získate ďalšiu inšpiráciu na vaše nové bývanie.

Foto: Freedigitalphotos.net