Moderný interiér a trendy pre rok 2018 reflektujú impulzy volajúce po hľadaní harmónie, ktorá by mala prevažovať nad bezbrehým míňaním peňazí. Výrazné, excentrické a častokrát drahé doplnky sú minulosťou. Skromný, praktický eco-friendly, komfortný, funkčný – to sú prívlastky pre dizajn v roku 2018.

2018

Zóny v priestore

Zónovanie jedného otvoreného priestoru je trend, ktorý sa dá badať v súčasných kanceláriách aj domácnostiach. Komfortné kútiky (napríklad na čítanie) umožňujú relaxovať, odpočívať a užívať si voľné chvíle vo veľkom štýle nehľadiac na to, že interiéru dodávajú osobitý šarm a zvyšujú pocit útulnosti a komfortu. Použite moderné samolepiace tapety na nábytok a podporíte tieto vlastnosti ešte viac.

Farby

Čo sa farieb týka, mal by sa rok 2018 niesť v kombinácii odtieňov zelenej a šedej, ktoré môžu doplniť modrá, biela, čierna, tmavo červená, bledučko oranžová alebo jasne žltá. V zásade ide o prírodné, zemité farby, ktoré priestoru dodajú pokoj a teplo. Vybalansovať interiér pomôžu aj drobné detaily v kovovo šedej, zlatej, medenej či bronzovej. Pozor ale na uletené kombinácie. Postačí skombinovať dve výraznejšie farby, ktoré zľahka doplní tretí odtieň.

Jednoduchý štýl

Jednoduchosť v líniách a tvaroch bude ďalším dominantným trendom. V moderných interiéroch majú najvyššiu hodnotu čisté a elegantné geometrické vzory s mierne zakrivenými uhlami. Dizajn roku 2018 bude výrazne ovplyvnený minimalizmom, škandinávskym a high-tech štýlom a tiež vlnou, kombinujúcou retro a modernu. Čo by ste povedali napríklad na kov v kombinácii s drevom a mäkkým čalúnením?

3D

Netradičné riešenia symbolizujú aj 3D prvky na stenách. Špeciálne obklady môžu doplniť zaujímavé trendy 3D tapety na dvere do interiéru, ktoré pomôžu vytvoriť pozoruhodný jednoliaty look miestnosti. Nové tvary, riešenia ktoré sú inovatívne, hľadanie nových možností a rozmerov v priestore, toto všetko sú veci, prečo bude 3D in.