Kúpeľňa je miestnosťou v bývaní, ktorá si vyžaduje azda najnáročnejšiu rekonštrukciu. Na jej prerobenie nestačí vymeniť nábytok tak, ako napríklad v obývačke, ale zhodiť obklady, dlažbu a vymeniť ich spolu so sanitou za nové. Ako teda zariadiť kúpeľňu tak, aby bola in dnes a aj o niekoľko rokov.

ID-100333153

Zvýšenú pozornosť venujte obkladom

Kúpeľňové obklady tvoria základ každej kúpeľne. Zabezpečujú dôležitý dojem a jej dizajnové smerovanie. V súčasnosti sa pri ich výberoch uplatňujú dva extrémy – buď sa volia dlažby s drobnými štvorčekmi, alebo naopak veľkoformátové dlaždice, prípadne ich kombinácie. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek variant obkladu, preferujte skôr prírodné odtiene a vyhýbajte sa extravagantným kúskom. Prírodné farby ako biela, piesková, hnedá či sivá totiž budú stále aktuálne aj o desiatku rokov.

Zabudnite na vysoký lesk

Lesk v kúpeľniach sa už nenosí. V kurze sú najmä matné odtiene, ktoré pôsobia príjemnejšie a zároveň uľahčujú starostlivosť o čistotu v kúpeľni. Mat sa uplatňuje ako na obkladoch či dlažbe, rovnako aj v prípade batérií či iných doplnkov do kúpeľne.

Nadčasové sklo

Neodmysliteľnou súčasťou každej kúpeľne je sklo. To predstavuje nadčasový prvok, ktorý naozaj nikdy nevyjde z módy. Preto sa ho snažte použiť aj vo vašej kúpeľni. Nechajte si z neho vyhotoviť steny sprchového kútu, prípadne ním oddeľte WC od ostatného priestoru v prípade spojenej kúpeľne.

V kúpeľni sa nebojte používať drevo

Tak ako sklo, aj drevo si v kúpeľniach drží svoje nesmrteľné miesto. Nebojte sa ho preto zakomponovať ani do vašej kúpeľne. Efektne vyzerá najmä spojenie prírodného dreva s bielou sanitou. Takto ho môžete využiť napríklad ako dosku, na ktorej je položené umývadlo či vo forme rozmanitého kúpeľňového nábytku. Preferujte však typické odtiene dreva, a vyhnite sa vysoko lesklým povrchovým úpravám.

Foto: Freedigitalphotos.net