Zabezpečenie domácností pred vykradnutím sa v súčasnosti považuje za nevyhnutnú súčasť každého domu. Nech už bývate v rušnej časti mesta, alebo v pokojnej a na pohľad bezpečnej zóne na dedine, riziko krádeží a lúpežných prepadnutí stále existuje. Aj preto nie je na škodu byť na tieto udalosti pripravený a mať voči nim zabezpečený aj svoj dom. Na inštaláciu bezpečnostných zariadení však myslite už pri projektovaní, inak sa budete musieť popasovať s vážnymi problémami.

maxresdefault

Žiaden bezpečnostný kamerový systém nie je bezkáblový

Možno sa vám podarilo z reklám zachytiť informáciu o bezdrôtových bezpečnostných kamerách, alarmoch alebo iných technológiách s ľahkou inštaláciou bez káblov. Bezkáblové riešenie však v skutočnosti vôbec neexistuje. Každé zariadenie je totiž potrebné pripojiť na zdroj energie, preto sa budovaniu rozvodov jednoducho nevyhnete. Navyše, bezdrôtové IP WiFi kamery sú pri samoinštalácii náchylné na ich „hacknutie“. Organizovaná skupina zaoberajúca sa vykrádaním domov ich teda môže pred samotným aktom vypnúť, a tak za sebou zahladiť akékoľvek stopy. Preto je odporúčané ich profesionálne uvedenie do prevádzky a kvalitné zabezpečenie siete. Len tak totiž dokážete vytvoriť spoľahlivý kamerový systém.

Rozvody na inštaláciu zabezpečovacích technológií navrhnite s odborníkom pri projektovaní

Na budovanie rozvodov kamerového alebo iného zabezpečovacieho systému myslite včas, a tak sa vyhnete dodatočnému búraniu, prípadne nevzhľadne vyzerajúcim lištám na fasáde nehnuteľnosti. Ideálne je, ak vám tieto rozvody navrhne odborník už pri projektovaní domu, čím sa vyhnete najčastejším chybám, akými je napríklad použitie zlého typu káblov alebo nesprávny odstup od silových vodičov. Takáto predpríprava na bezpečnostný kamerový systém, alarm alebo videovrátniky a ich technológie je najefektívnejšia, najestetickejšia a najlacnejšia.

Pri projektovaní rozvodov je vhodné zohľadniť už aj konkrétne prevedenie bezpečnostných prvkov, ktoré budú použité. Kamerové systémy, dverné videozvončeky a rôzne signalizátory si teda vyberte ešte pred návrhom inštalácií, čím vytvoríte ideálne podmienky na optimálne fungovanie jednotlivých technológií, a zároveň zaistenie vlastnej bezpečnosti.