Klimatizácie do bytu alebo kancelárií si vyžadujú dôkladnú starostlivosť. Inak sa môže stať, že nebudú spĺňať svoj účel a budú zbytočné.

klima

Klimatizácia sa stáva čím ďalej tým viac súčasťou našich životov. Často je to naša jediná záchrana v horúcich letných dňoch, no svoje využitie nájde aj v chladnom zimnom počasí.

Klimatizácie do bytu alebo kancelárie, nám môžu spríjemniť čas strávený doma alebo v práci. Samozrejme primárne vďaka možnosti ochladenia vzduchu, no to nie je jej jediná výhoda. Ďalšou je fakt, že vďaka kvalitným filtrom, dokáže do daného priestoru vháňať aj čistý vzduch.

Filter slúži hlavne na odstránenie pevných kontaminantov, ako sú dym, peľ alebo prach, čím sa zabezpečí vháňanie kvalitnejšieho vzduchu do miestnosti. Rôzne štúdie ukazujú, že aj doma môžeme mať znečistený vzduch už len vďaka chemikáliám z čistiacich prostriedkov, ktoré používame v domácnosti.

Inštaláciou klimatizácie to však nekončí. Dôležitá je aj jej starostlivosť. Čistenie vonkajšej jednotky klimatizácie je samozrejmosťou. Treba dávať pozor, aby sa do nej nedostali nečistoty, ako sú lístie, konáre, prípadne piesok alebo kamene. Následne je dôležité aj čistenie vnútornej jednotky klimatizácie. Filter by sa mal čistiť raz za mesiac, ak na to dlhšie zabudnete, upozorní vás kontrolka. Podľa jeho znečistenia treba filter buď povysávať alebo vymeniť. Klimatizácia je zložitý mechanizmus, a preto väčšie zásahy do jej fungovania nechajte radšej na odborníkov.