Fakt, že realitné kancelárie hrajú dôležitú rolu na realitnom trhu je nepopierateľný. Skúsení realitní makléri sú schopní vypočuť zákazníka, pochopiť jeho potreby a vybrať mu tú správnu nehnuteľnosť na kúpu, pomôcť mu s predajom alebo v prípade záujmu mu nájsť vhodný podnájom.

realityexkluziv

V prípade, že sa rozhodnete riešiť predaj, kúpu alebo prenájom rodinného domu alebo bytu s pomocou realitnej kancelárie je nesmierne dôležitý výber zodpovednej realitnej kancelárie alebo makléra aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a neserióznym praktikám, o ktorých zo správ počúvame pomerne často.

Nezodpovedná práca sa nevypláca

Rýchly úspech je snom asi každého začínajúceho makléra, avšak tak, ako v každej profesii, aj tu platí, že úspech prichádza pomaly. Za úspechom sa skrýva mnoho úsilia a svedomitosti. V tejto profesii sa nevypláca využívať neseriózne praktiky a pri práci s klientom by mali byť absolútne vylúčené nekalé praktiky ako sú zatajovanie skutočného stavu reality, poskytovanie zavádzajúcich informácií a podobne.

V dnešnej dobe, kedy nie je problém si dohľadať recencie na internete takmer o čomkoľvek, sa informácie o nekalých praktikách roznesú veľmi rýchlo a realitná kancelária alebo konkrétny maklér dostane nálepku ako nedôveryhodný spolupracovník, s čím sa väčšinou rovno končí aj jeho kariéra.

Najčastejšie nekalé praktiky realitných maklérov

Veľmi častým trikom, ktorý realitní makléri využívajú, je vyvolanie dojmu, že je o vami vybranú nehnuteľnosť enormný záujem a musíte si ju veľmi rýchlo bez dlhého rozmýšľania a detailného prehliadnutia kúpiť, kým nebude neskoro. Ďalej sa pri neserióznych makléroch stretávame so skreslenými fotografiami. Na nehnuteľnosť teda nalákajú mnoho záujemcov, realita, ktorú vidia naživo, ich však často nepríjemne zaskočí. Pred obhliadkou sa taktiež niektorí makléri snažia zamaskovať rôzne nedostatky, ktoré by záujemcov pravdepodobne odradili od kúpy nehnuteľnosti.

 

nehnutelnostilucenec

Ďalšími nekalými praktikami sú podávanie zavádzajúcich informácií o základných parametroch nehnuteľnosti ako sú výmera, stav objektu alebo jeho pôvod. Taktiež sa môžte stretnúť s nadhodnocovaním alebo zámerným podhodnocovaním ceny nehnuteľnosti.

Všetky tieto praktiky sa dajú, aj keď nie úplne ľahko, odhaliť. Pokiaľ si dáte pozor a skutočne detailne sa budete zaoberať každou informáciou, ktorú vám maklér poskytne, je pravdepodobné, že v prípade ak sa s takouto praktikou stretnete, budete schopní povedať, či ide o pravdu alebo sa jedná o zavádzanie.

Realitné kancelárie by mali stavať na dôvere

Kúpa nehnuteľnosti je pre väčšinu ľudí tým najväčším nákupom v živote, preto tejto kúpe treba venovať čo najviac pozornosti a dôkladne si zvážiť všetky pre a proti jednak ohľadom samotnej reality ale aj o spôsobe jej nákupu.

Pokiaľ sa klient rozhodne spolupracovať s realitnou kanceláriou, je pre neho pochopiteľne nesmierne dôležitá vzájomná dôvera. Pri službách je dobrá referencia nesmierne cenená a preto by malo byť pre každú realitnú kanceláriu primárnym poslaním byť dôveryhodným partnerom pre svojich zákazníkov.

realitylucenec

Pre záujemcov o kúpu alebo predaj nehnuteľnosti v banskobystrickom kraji, preto ponúka dôveryhodná a rokmi overená realitná kancelária z Lučenca Reality Exkluzív prvotriedne služby a dôveryhodných maklérov, ktorí pre vás sprostredkujú predaj alebo vám pomôžu s kúpou vášho vysnívaného 1-izbového, 2-izbového, 3-izbového, 4-izbového bytu, rodinného domu v Lučenci, Brezne, Leviciach, Rimavskej Sobote a v ich okolí.

Oslovením realitnej kancelárie začína vaša cesta za novým vysnívaným domovom. Preto si veľmi dobre zvážte, komu dáte svoju dôveru pri tak dôležitej životnej udalosti dáte do rúk. Vyhľadajte si na internete alebo na diskusných fórach recenzie názory ich zákazníkov, spýtajte sa na názor svojich známych a rodiny. V prípade ak sa stretnete len s pozitívnym hodnotením nemáte sa čoho príliš obávať, keďže negatívna kritika sa šíri oveľa rýchlejšie ako tá pozitívna a vaša cesta za vysnívaným domovom sa môže začať.