Vinylové, korkové a laminátové podlahy patria k najobľúbenejším a zároveň najlacnejším typom podláh predávaných na Slovensku. Ak sa vám ale ani jeden z týchto typov podláh nepáči a vo svojom domove si predstavujete úplne niečo iné, tak v tomto prípade by vás mohla zaujať dlážkovica a terasové dosky.

dlazkovica

Interiérová podlaha – dlážkovica

Dlážkovica je v podstate kvalitná slovenská drevená podlaha vyrábaná výlučne len z dreva zo slovenských lesov. Vyrábajú ju malé slovenské firmy, ktoré si dajú záležať na detaile a klientom vyrobia dlážkovicu presne podľa ich požiadaviek.

Dlážkovica sa najčastejšie vyrába zo smreku a borovice. Dlážkovica z červeného smreku je odolná voči hnilobe, má kvalitné tepelno-izolačné vlastnosti a rozvonia váš domov.

Dlážkovicu z borovicového dreva zvládnu položiť aj tí, ktorí doteraz nemali skúsenosti s pokladaním novej podlahy. Smrekové drevo je mäkšie a čiže aj táto podlaha bude mäkšia v porovnaní s podlahou zo smrekového dreva.

Objednajte si dlážkovicu a uvidíte, že budete nadmieru spokojní. Váš domov výrazne skrášli. Vinylová, laminátová a korková podlaha sa nedá ani len porovnať s touto prekrásnou dlážkovicou.

Exteriérová podlaha – terasové dosky

Terasové dosky z vysokokvalitného dreva nájdete v ponuke viacerých firiem pôsobiacich na Slovensku. Na povrchu terasových dosiek nájdete protišmykové drážky, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách dosky.

Čo sa týka druhu terasových dosiek, najviac odporúčame terasové dosky zo severského smreku, ktoré si aj po niekoľkých rokoch zachovávajú pôvodné farby. Čo sa týka spracovania, najlepšie sa spracováva borovica.

Terasové dosky umiestňujte nielen na terasy, ale aj do altánkov a do chát.

Ak chcete kvalitnú podlahu nielen v interiéri, ale i v exteriéri, obracajte sa na slovenské firmy, ktoré vám vyrobia podlahu na mieru. Budete mať istotu, že to nie je žiaden lacný „šmejd“ a budete mať doma kvalitný výrobok, ktorý vám bude robiť spoločnosť niekoľko rokov bez toho, aby sa poškodil.