Vyriešenie bytovej otázky je jedným z najzásadnejších životných rozhodnutí a treba sa naň dobre pripraviť. Kúpa a sťahovanie sa do nového bytu nie je pre drvivú väčšinu z nás bežná záležitosť, nad ktorou by sa dalo len tak mávnuť rukou. Čo všetko treba vyriešiť skôr, než zaštrngocú kľúče v zámku?

apartment-406901_1280

Vlastniť alebo prenajímať?

Vlastniť nehnuteľnosť sa oplatí. Prečo? Je to stávka na istotu. Vlastníctvo vám umožňuje slobodu voľby, ako s nehnuteľnosťou naložiť – či v nej bývať alebo ju prenajímať. O byty na predaj a prenájom bude záujem vždy. V prípade potreby sa nehnuteľnosť dá výhodne speňažiť, čo tiež môže byť jedno z riešení prípadnej horšej finančnej situácie. Ak je rodina v pláne alebo už rovno na ceste, je vlastná nehnuteľnosť vždy lepším a istejším riešením ako nájom. Všetko kontrolujete vy, bez hrozby napríklad nečakane zvýšeného nájomného.

Správna poloha je viac ako polovica úspechu

Dobrý výber lokality znamená veľa pre kvalitný život, no odráža sa aj na cenách nehnuteľností. A to  prinajmenšom z polovice! Lokalizácia bytu však predurčuje jeho cenu aj do budúcnosti. Pozitívne ju dokáže ovplyvniť občianska vybavenosť, dobrá dostupnosť škôl, nemocníc, dostatok pracovných príležitostí v okolí, ale tiež možností na kultúrne a športové vyžitie. Dôležitá je aj bezpečnosť bývania, s čím mávajú problém najmä na niektorých sídliskách väčších miest. Ak hľadáte útulné a príjemné bývanie, kliknite na web Top Reality, kde si budete môcť vyberať z najširšej ponuky nehnuteľností na internete.

Dispozícia dokáže spraviť zázraky

Veľkosť a dispozície bytu by mali vychádzať z potrieb jeho obyvateľov. Jedno a dvojizbové byty sú vhodným riešením najmä pre mladé páry, ktoré spoločný život len začínajú a rodinu v blízkej dobe neplánujú. Menšie byty je výhodné kupovať v dobrých lokalitách. S dobrou polohou rastie aj potenciálna cena bytu. Trojizbové a väčšie byty sú vhodné pre rodinne založených ľudí. Správne dispozičné rozloženie priestoru však dokáže spraviť veľa a aj menšiemu bytu vie pocitovo pridať na atraktívnosti. Možné to ale je aj naopak. O tom sa však najlepšie presvedčíte až osobne.