Rozmýšľate, ako svoj dom zabezpečiť pred teplom a ako vytvoriť v domácnosti príjemné prostredie?

Ak chcete rovnomerne prehriať miestnosť podlahovým vykurovaním, stavte na rúrky gabotherm®. Práve tento systém dokáže znížiť prevádzkové náklady týkajúce sa kúrenia až o tretinu oproti ostatným systémom. V čom sú jeho ďalšie výhody?

podlahove-vykurovanie-gabotherm

Gabotherm® chráni zdravie a nevíri prach

Tento sálavý systém rozloží teplotu v miestnosti rovnomerne, nevysušuje vzduch v miestnosti, je ľahko ovládateľný a udržuje priaznivú vlhkosť vzduchu. Ocenia ho nielen milovníci príjemného tepla ale aj alergici. Ak hľadáte dokonalé riešenie pre svoju domácnosť, stavte na rúrky gabotherm® a skombinujte ich účinky s kondenzačným kotlom či tepelným čerpadlom. Existujú tri typy. Podlahové vykurovanie 1.2.3, ktoré sa ideálne prispôsobí každému priestoru a je vhodné pre rodiny s deťmi alebo alergikov. Najväčším benefitom tohto „mokrého systému“ je, že nevíri prach a príjemne šíri teplo smerom od podlahy. „Suchý systém“ – KB 12 je využívaný najmä pri starých budovách alebo pri rôznych rekonštrukciách priestorov. Posledným je „mokrý systém“ TAC, ktorý nie je taký dokonalý ako predošlé dva. Uchytáva sa špeciálnymi kotviacimi sponami, čo je zdĺhavejšie a náročnejšie.

Klimatizáciu nahradí stropné chladenie

Ak túžite po tepelnej pohode počas horúcich dní, spoľahlivo vám pomôže plošné chladenie. Na akom princípe funguje? Teplo je odbúravané sálaním. Vďaka chladiacej vode v strope či v stenách, ktorá prúdi v zabudovaných rúrkach gabotherm® hetta, dochádza k príjemnému ochladzovaniu jemným sálaním, nie prúdením vzduchu ako pri klimatizácii. Tento systém je bezprašný, nehlučný a absolútne ho nevidieť. Jeho vplyv na domácnosť? Za zmienku stojí zníženie alergií a minimalizovanie plesní a mikroorganizmov, tiež aj úspora energií, ktoré sú pri klimatizácii o poznanie vyššie. Kým v lete vďaka tomuto systému dochádza k chladeniu, v zime sa využíva na vykurovanie. Systémy vykurovania/chladenia WR8 a KPI 10 poskytujú okamžitú zmenu teploty a sú vhodné pre nízkoteplotné zdroje tepla. Nie je problém využiť ich v spojitosti so solárnou energiou.