Trápite sa s problémom, ako zmestiť do detskej izby dve postele a zároveň všetko ostatné zariadenie, ktoré potrebujú vaše deti? Nič však nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Poschodové postele tento problém s prehľadom vyriešia a zároveň vašim deťom poskytnú plnohodnotný priestor na spánok a navyše, aj na hru.

villa-885935_640

Poschodové postele sú ideálne do každej domácnosti s viacerými deťmi, kde je cenný každý štvorcový meter rozlohy bytu. Priestor, ktorý zaberá jedna posteľ, využijú dvojnásobne a pretvoria ho na pohodlné lôžko až pre dve vaše ratolesti. Pred kúpou poschodovej postele si však dajte obrovský pozor, aby medzi nimi nevznikla rivalita, kto obsadí populárnejšiu vrchnú časť postele. Aj preto si vopred ujasnite pravidlá a snažte sa s deťmi dohodnúť. Vo všeobecnosti je vhodnejšie, ak na vrchnom lôžku spí starší súrodenec, a to aj s ohľadom na bezpečnosť.

Dbajte na prítomnosť bezpečnostných prvkov

Práve bezpečnosť je kľúčovou vlastnosťou každej poschodovej postele. Dajte si záležať, aby tá vaša obsahovala hneď niekoľko prvkov, ktoré ju zvyšujú. Základom je silná konštrukcia postele, ktorá unesie nápor dvoch detí, a to aj pri ich bláznení. Poschodová posteľ musí byť opatrená aj bezpečnostnou ohrádkou, hlavne na hornom lôžku a rebríkom či šikmými schodíkmi. Rozhodne sa vyhýbajte lacným posteliam bez dostatočne vysokého zábradlia a vybudovaného prístupu na horné lôžko. Poschodová posteľ musí byť prispôsobená aj podmienkam stropu tak, aby si dieťa pri vstávaní z postele nemohlo udrieť hlavu. Výška poschodovej postele by preto mala byť taká, aby si dieťa hore bez problémov sadlo.

Poschodová posteľ aj pre jedno dieťa

Dnes už nie je pravidlom, že detské poschodové postele sú určené len pre dve deti. Výrobcovia nábytku prichádzajú s prevedeniami pre jedno dieťa, ktoré z postele vytvoria ako dennú, tak aj nočnú zónu. Vrch takejto postele tvorí bežné lôžko s matracom, pod ktorým sa skrýva priestor naozaj na čokoľvek. Od skríň na oblečenie, cez písací stolík až po miesto určené na hru.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek formu poschodových postelí, každá do vašej domácnosti prinesie praktické riešenie, ktoré oceníte vy aj vaše deti.

Foto: pixabay.com