Pri tepelných čerpadlách so systémom vzduch voda by Vás mali zaujímať parametre ako: vykurovací faktor, objem ohriatej vody, hlučnosť a záruka. V tom všetkom IVT AIR-X patria medzi špičku na trhu.

ivt_2

IVT AIR-X patrí do energetickej triedy A ++ a jeho priemerný vykurovací faktor (SCOP) činí 4,84. Ak porovnáme priemerné vykurovacie faktory IVT AIR-X a jeho konkurenciu, zistíme, že IVT AIR-X patrí s odstupom medzi najvýkonnejšie čerpadlo vzduch / voda na trhu. Len náhodne, IVT AIR-X má:

⦁ o 29% vyšší vykurovací faktor než PANASONIC L-V WH-SXC12F9E8.

⦁ o 26% vyšší vykurovací faktor než VIESSMANN Vitocal 350-A AWHO.351.A10).

⦁ o 24% vyšší vykurovací faktor než NIBE 2300-14.

Lacný zdroj tepla aj teplej vody

Čo to znamená pre vás? IVT AIR-X je schopné vyrobiť teplo s veľmi malou spotrebou elektrickej energie, tj. ak si ako zdroj tepla zvolíte práve IVT AIR-X, budete sa môcť tešiť z nízkych účtov za teplo, či už ide o teplý vzduch alebo teplú vodu. IVT AIR-X je totiž premiantom aj pokiaľ ide o schopnosť ohrevu vody. Toto čerpadlo zvládne za deň ohriať 284 litrov vody na teplotu 40 ° C, čo je opäť výrazne vyššia hodnota, než akú ponúkajú konkurenti, navyše s najvyšším vykurovacím faktorom (tj. za teplú vodu zaplatíte s IVT AIR-X menej, než by ste zaplatili s jeho konkurenciou).

Porovnanie IVT AIR-X s konkurenciou (ohrev vody)

Ďalšie výhody IVT AIR-X

Každý majiteľ tepelného čerpadla iste ocení tichú prevádzku, nízke nároky čerpadla na miesto, kvalitné spracovanie, dlhú záruku a jednoduchú údržbu čerpadla. To všetko IVT AIR-X ponúka. Hlučnosť jeho prevádzky je 40 decibelov v nominálnom režime, elektrokotol a zásobník sú vyrobené s veľmi odolného nerezu a prevádzka čerpadla sa zaobíde bez revízií chladiva. Navyše, na IVT AIR-X získate záruku až 10 rokov!

Jednotka na trhu

Svoje pátranie po tepelnom čerpadle, ktoré je schopné najlepšie splniť vaše požiadavky na zdroj tepla, by ste teda mali začať u predajcu tepelných čerpadiel IVT.