Podpísali sa roky používania vašej kuchyne na jej vzhľade? Radi by ste si dopriali novú, no investícia do nej sa vám zdá privysoká? Zapojte trochu času, úsilia a kreativity a dodajte tej súčasnej nový dych. Tu je niekoľko typov, ako na to.

kitchen-renovation-pictures

Začnite od podlahy a stien

Dojem z kuchyne vytvára celkový priestor. Aj preto sa pri jej modernizácií nezameriavajte len na nábytok, ale aj na podlahy či steny. Ak sa vo vašej kuchyni nachádza klasická drevená podlaha, zbrúste ju a dodajte jej opäť plnú vitálnosť novým lakom. Nezabúdajte tiež vymaľovať steny kuchyne, prípadne ich ozvláštniť zaujímavými tapetami. Tie dokážu dokonca skryť aj akékoľvek vizuálne nedostatky stien.

Vymeňte pracovnú dosku za novú

Zub času sa v kuchyni azda najviac podpisuje na pracovných doskách, ktoré dennodenne podstupujú extrémne zaťaženie. Aj preto pri renovácií kuchyne určite starú dosku nahraďte novou. Vzhľadom na obmedzený rozpočet je ideálne siahnuť po pracovných doskách z laminátu, ktoré v kuchynských štúdiách nájdete za naozaj výhodné peniaze

Nevyhadzujte celú kuchynskú linku

Dojem z dizajnu kuchynskej linky vytvárajú najmä dvierka. Ak už neladia s aktuálnymi trendmi, prípadne sa z nich vplyvom vlhkosti odlepuje povrchová úprava, nemusíte hneď vyhadzovať celú linku. Dvierka odmontuje, zavolajte si na pomoc šikovného stolára, ktorý posúdi, či je korpus skríň ešte zdravý, a ak áno, vyrobí vám naň úplne nový vonkajší šat. Vďaka tomu dokážete ušetriť stovky eur, pričom kuchynská linka bude s novými dvierkami vyzerať ako z katalógu. Zvoliť môžete tiež moderné prevedenie dvierok. Niektoré moderné kuchynské linky dnes už majú totiž čisté dvierka bez madiel , ktoré pôsobia veľmi štýlovo a otvárajú sa iba stlačením určitej plochy na dvierkach.

Obklad za linkou musí ísť dole

Stenu za kuchynskou linkou obyčajne chránia obklady, ktoré umožňujú lepšie udržiavanie poriadku. Staré obkladačky však dnes pôsobia veľmi neesteticky, a preto s nimi urobte rázny koniec. Strhnite ich zo steny dole a nahraďte ich moderným kuchynským sklom alebo fototapetou.

kitchen

Dôležité doplnky

Novotu do kuchyne prinesú aj doplnky, pričom mnohé z nich dokážete zohnať naozaj veľmi lacno. Nahraďte preto starú vodovodnú batériu novou, kúpte si nové jedálenské sady, varešky, utierky. Jednoducho všetky drobnosti, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídete.

Hra so svetlami

Na záver si treba uvedomiť, že správne osvetlenie dokáže robiť skutočné divy. Ak sa vám preto nepodarilo z dôvodu obmedzeného rozpočtu renovovať celú kuchyňu, doplnkovými svetlami rozžiarte jej nové súčasti. Vďaka tomu na ne strhnete celú pozornosť a pôvodné prvky kuchyne tak ostanú bezpečne v úzadí.