Prekonávanie výškových rozdielov medzi poschodiami nedokážeme zrealizovať bez prítomnosti schodov. Na výber máme z viacerých typov schodov. Výber ovplyvňuje predovšetkým priestor, ale aj kvalita materiálu.

Ak potrebujete nové schody, vyberte si také, ktorých kvalita vás príjemne prekvapí aj po niekoľkých rokoch.

schody

Mlynárske schody

Kedysi schody, ktoré sme si vedeli predstaviť výlučne len na víkendových chalupách, chatách, v drevodomoch, v zruboch. Teraz si však našli svoje miesto aj v moderných murovaných rodinných domoch a tešia sa veľkej obľube. Najčastejšie sa využívajú hlavne v podkroví, kde máme obmedzenejšie možnosti a menej priestoru než na prízemí.

Mlynárske schody šetria priestor, sú vyrobené z poctivého kvalitného dreva a ich stabilita vás presvedčí, aby ste si vybrali práve tento typ schodov. Kvalitnejšie mlynárske schody vyrobené v malých firmách vám poslúžia dlhé roky a pri správnej starostlivosti poslúžia aj generáciám po vás.

Nášľapy na schody

Najstabilnejšie schody sú bezpochyby tie betónové. Betónové schody by si ale nemohli plniť svoju funkciu, ak by boli holé, bez obkladov. Ako obklad betónových schodov vám odporúčame vyberať drevo. Je tvarovateľné, ľahko sa prispôsobí a pôsobí teplejšie ako dlažba. Vyberajte dobré nášľapy na schody, ktoré budú mať dostatočnú hrúbku a samozrejme aj kvalitu.

Iné typy schodov, ktoré vás môžu zaujať

Okrem mlynárskych a betónových schodov s drevenými obkladmi vás môže zaujať aj ponuka moderných schodov, ktoré sú vyrobené z dreva, skla a kovu. Tieto tri rôzne materiály predstavujú luxus, štýl a vysokú kvalitu. Pochopiteľne, budú ale najdrahšie.

Ak chcete klasiku, nič nepokazíte klasickým samonosným dreveným schodišťom.

Pri výbere schodov si dajte extra záležať. Schody vám odporúčame prispôsobiť k štýlu bývania.