Určite si chce každý z nás v spálni dokonale oddýchnuť. No na to musí mať najskôr vytvorené podmienky. Okrem správnej postele a ostatného zaradenia sa na tvorbe príjemného prostredia v spálni podieľajú aj vyvážené energie. Tento stav vám pomôže dosiahnuť staré čínske učenie feng shui.

feng-shui-bedroom-intended-for-feng-shui-pictures-in-green-bedroom-modern-home-interior-design

Kde v dome umiestniť spálňu?

Feng shui rieši optimálne podmienky na spánok v spálni nielen spôsobom jej zariadenia, ale ovplyvňuje aj samotný výber miestnosti na zriadenie spálne. Podľa tejto filozofie má byť spálňa čo najďalej vzdialená od vchodu do domu či bytu, ideálne na juhozápadnej strane. Budete jednak najďalej od negatívnej energie z hroziaceho nebezpečenstva a spomenutá svetová strana navyše upevní vzťahy a manželstvo. Študentské izby je zas ideálne umiestňovať na severovýchod, ktorý vplýva na úspech.

feng-shui

Výber tých správnych farieb

Ak chcete svoju spálňu zariadiť podľa feng shui, vyberte do nej tie správne farby. Pokojnú atmosféru upevňujú jemné zemité farby, a preto spálňu vymaľujte do béžova, žlta, oranžova či hneda. Naopak, ak chcete rozprúdiť vášne, využite ostré a krikľavé tóny, prípadne rozličné vzorované tapety. V prípade, že na stenách využívate drevený obklad, neuzavrite ním kompletne celý priestor. Podľa tohto učenia totiž príliš dreva na stenách spôsobuje nespavosť.

Posteľ s výhľadom na dvere

Dostávame sa k dominante každej spálne, a teda k posteli. Posteľ musí byť lokalizovaná opäť čo najďalej od dverí, no tak, aby ste na ne mali priamy výhľad. Vyhýbajte sa umiestneniu postele priamo pri okne, pretože by ste sa mohli zobúdzať vyčerpaný. Ak máte v spálni zrkadlo, to podľa feng shui nesmie pri pohľade doň odrážať posteľ. Naopak, namiesto zrkadla by ste sa po zobudení mali pozerať na niečo inšpiratívne, preto si na stenu oproti posteli zaveste obraz s motívom vašej hlavnej motivácie.

Čomu sa v spálni vyhýbať

Spálňa podľa feng shui by nemala obsahovať nasledujúce prvky, ktoré odčerpávajú energiu – stropné trámy, sušené alebo umelé kvety, televízor či akvárium. Rovnako to nepreháňajte ani so svietidlami. Okrem hlavného stropného vám postačí jedna malá tlmená lampička.