Ideálna sedačka je za dobrú cenu, má trendový vzhľad, pohodlne sa na nej sedí a navyše je ešte aj z materiálu, ktorý sa dá dobre očistiť. V skutočnosti si však väčšina z nás vyberá novú sedačku na základe cenovky, a až potom si všimneme jej ďalšie vlastnosti. Často riešime, či by mala byť nová sedačka praktická, alebo radšej moderná.

ID-10034646

Sedačka je stredobodom celej domácnosti

Tento fakt si málokto uvedomuje. Na sedačke strávite približne toľko času ako na posteli, a tak treba výberu novej sedačky venovať patričnú pozornosť. Podľa toho, ako ju chcete využívať, si môžete vybrať medzi sedačkami vhodnejšími na sedenie, a sedačkami vhodnejšími na ležanie. Ak často prijímate návštevy, zaiste oceníte rozkladaciu sedačku, ktorá sa vie zmeniť na pohodlnú posteľ (veľké rohové sedačky ponúknu hosťom rovnako veľký priestor na spanie ako manželská posteľ). Pokiaľ máte málo úložného priestoru, vyberajte sedačku s úložným priestorom navyše. Mnohé maličkosti získajú svoje miesto.

Moderné sedačky

Moderné sedacie súpravy sú v súčasnosti nižšie, vyššie sa vo veľkom robievali kedysi. Dnes sa vyžaduje nízke sedenie s malými opierkami a hlbšou sedacou plochou, čiže sa na nich lepšie leží. Mohutný vzhľad sedačiek nahradil šikovný minimalizmus a jednoduché línie – už na moderných sedačkách neprevládajú rozličné ozdobné prešitia, záhyby či gombíky. Dôraz sa kladie na praktickosť, takže nájdete sedačky so zabudovaným priestorom, kam si môžete položiť čaj, smartfón alebo rozčítanú knihu (tzv. vstavané pultíky). Sedačka teda disponuje už aj „malým stolom“. Z materiálov je ešte stále populárna koža alebo eko koža, pretože je pohodlná a dobre sa čistí.

Praktickosť alebo trend?

V podstate môžete mať oboje. Trendová sedacia súprava spĺňa aj náročné požiadavky kupujúcich, čiže budete mať aj pohodlie aj peknú sedačku.

Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma sedačkami pretože sú oba skvelé a oba by sa vám hodili do vášho interiéru, vyberte vždy tú krajšiu, modernejšiu. Nadčasová sedačka, ktorá vyzerá dobre, bude vždy jedinečným doplnkom a očarí nejedného hosťa. Platí teda, že vo všeobecnosti dávame prednosť vzhľadu, lebo napokon sa na peknej sedačke aj dobre sedí.

Foto: Freedigitalphotos.net