V posteli strávime až jednu tretinu života. Aby sme sa na posteli cítili naozaj príjemne, potrebujeme si vybrať nielen kvalitnú pevnú posteľ, ale aj dobré matrace, ktoré nám poskytnú komfort, po akom túžime. V prípade matracov sa neodporúča šetriť. Pri správnej starostlivosti vám totiž vydržia dlhé roky.

Ako ale predĺžiť životnosť matracov, aby vám vydržali trebárs desať rokov?

Cute woman in bed

Používajte chrániče matracov

Predĺžiť životnosť všetkých matracov, vrátane najpredávanejších taštičkových matracov, dokážete kúpou veľkosťou vyhovujúcich chráničov matracov. Odporúčame vám predovšetkým tie na gumičku, ktoré sa ľahko vyzliekajú, ale aj obliekajú.

Ich úlohou je chrániť povrch matraca pred nečistotami ako pred prachom, vlasmi, ale aj zvyškami kože.

Chrániče matracov jednoducho vyzlečiete a dáte do práčky. Viete si predstaviť, ako by ste dali do práčky jednolôžkový matrac? To ani nevravíme o dvojlôžkových matracoch!

Dávajte ich na čerstvý vzduch

Aby vám nové matrace vydržali čo najdlhšie čisté, odporúčame vám ich dávať na mráz a slnko. Keď vonku poriadne prituhne, vypnite kúrenie a dajte na parapety všetky matrace. Mráz, ale aj priame slnečné žiarenie ničí všetky baktérie a roztoče v matracoch.

Keď minimálne dvakrát za rok dáte matrace do okien, máte istotu, že sa vám v nich nerozmnožia roztoče.

Vysávajte ich

Zakaždým, keď budete vymieňať obliečky a plachty na matracoch, dajte si na vysávač špeciálny nadstavec a povysávajte plochu matracov. Odstránite zvyšky kože, ktorými sa živia roztoče a predĺžite tak životnosť vašich matracov.

Zabrániť rozmnožovaniu roztočov vám môže pomôcť aj samotná konštrukcia matracov. Ak si vyberiete nové zdravotne nezávadné latexové matrace, ktoré sú odolné voči plesniam a baktériám, je menšia pravdepodobnosť, že sa vám v matracoch rozmnožia roztoče.

Dúfame, že vám tieto triky pomôžu predĺžiť živnosť vašich matracov, aby ste sa z nich mohli tešiť čo najdlhšie.