Len malé stavebné úpravy niekedy dokážu zo starého neatraktívneho domu vytvoriť na pohľad moderné a atraktívne bývanie. Dôkazom toho je aj nasledujúca nehnuteľnosť, ktorej stačilo necelých 5 000 eur, aby sa premenila zo škaredého káčatka na dom ako z katalógu.

1437536298640_IMG1321-1v0.4

Plot zo starého strešného plechu

Ako prvá zmena, ktorá sa na tejto nehnuteľnosti uskutočnila, bola obnova plotu. Ten tvorili už len zvyšky toho pôvodného vo forme oceľových stĺpikov. Stĺpiky boli vybrúsené a natreté striebornou farbou. Na ne sa následne pripevnila plechová strešná krytina, ktorú mal majiteľ domu z demolácie starej kôlne na dvore. Aj preto na renováciu plotu stačilo necelých 100 eur.

Vybudovanie príjazdovej cesty

Každý dom musí mať svoju príjazdovú cestu. No tomuto práve ona chýbala a do dvora sa jazdilo po trávniku. Aj preto bolo vybudovanie cestičky a zároveň parkovacej plochy pre dve autá nevyhnutné. Na jej výstavbu boli použité dve vrstvy materiálu – prvá tvorená štrkom, na ktorý sa vysypal recyklát nápadne pripomínajúci asfalt.

Záhrade bolo nutné dodať druhý dych

Zanedbaná záhrada pred domom výrazne zhoršovala estetický dojem a zároveň hodnotu nehnuteľnosti. Trávnik bol upravený kultivátorom a v bezprostrednom okolí domu boli vytvorené malé kvetinové záhony. Na ne boli použité drevené podvaly, ktorými sa priestor oddeliť od trávnika, následne sa vyplnil hlinou a nasadili sa doň rôzne rastliny.

Tehlová fasáda musela zmiznúť

Najväčšiu položku z rozpočtu odkrojila úprava fasády. Tú tvorila len tehla, ktorú bolo nutné nahradiť niečím modernejším. Tejto úlohy sa spoľahlivo zhostila farebná omietka antracitovej farby, ktorá domu dodala moderný dizajn. Spolu s náterom strechy stála celá úprava takmer 4 000 eur.

6 bielych trámov

Posledným krokom vonkajšej renovácie bola obnova vstupu do domu. Tá bola prevedená v celku jednoducho. 6 drevených trámov sa natrelo bielou farbou a osadilo medzi vstupný schod a výklenok pod strechou.

Takto vyzerá dom pred a po popísanej rekonštrukcií. Čo poviete, páči sa aj vám?

 

5d0a6273_v0.2

 

Zdroj: Homestolove.com.au