Klimatizácia vám dobre poslúži po celý rok. Vie chladiť, kúriť, udržiavať optimálnu hladinu vlhkosti a celkovú kvalitu vzduchu, ktorý dýchate.

Prečo je dôležité dýchať čistý vzduch?

pr-czechklima-mojebyvanie

Čistý vzduch potrebuje naše telo k životu rovnako ako vodu a pestrú stravu. Ak ste zvyknutí zdržiavať sa v prostredí plnom škodlivých látok a nečistôt, môžu vás čoskoro dostihnúť bolesti hlavy, dýchacie ťažkosti a ďalšie stavy vyplývajúce zo zhoršenej kvality ovzdušia. Ak budete tieto príznaky ignorovať, môžu sa rozvinúť v chronické ťažkosti, ako sú alergie, astma a ochorenia dýchacích ciest.

Aj u vás vzduch pravdepodobne obsahuje:

 • prach
 • pele
 • roztoče
 • baktérie
 • vírusy
 • plesne
 • formaldehyd
 • ťažké kovy

Nekvalitný vzduch je príčinou únavy aj bolesti hlavy

Vzduch v každej domácnosti obsahuje látky, ktoré môžu dráždiť dýchacie cesty a spôsobovať väčšie či menšie ťažkosti v podobe únavy, zlého zaspávania, bolesti hlavy, zníženú imunitu, problémy s dýchaním, kardiovaskulárne problémy, alergie a astmu. Koncentrácia týchto látok závisí na tom, či bývate v meste, na rušnej ulici, blízko továrne, v malej dedinke alebo na samote pri lese.

pr-czecklima-mojebyvanie2

Záleží na tom, kde bývate

Veľkú úlohu hrá tiež vek domu, v ktorom žijete, a kvalita zateplenia. V neodborne postavených domoch, starších zástavbách a často bohužiaľ aj novostavbách sa môže objaviť vyššia hladina vlhkosti, ktorá nahráva vzniku plesní.

Klimatizácia nahradí čističku vzduchu

Moderná klimatizácia už dávno nevie len chladiť. Funguje ako výkonná čistička vzduchu, ktorá zachytí aj tie najmenšie čiastočky prachu, peľu a ďalších nečistôt. Vaša domácnosť si tak udrží príjemnú a zdravú klímu bez nebezpečných látok v ovzduší. Hodí sa nielen pre alergikov a astmatikov, ale aj malé deti, seniorov a osoby so zníženou imunitou.

Najnovšie klimatizačné jednotky fungujú na iónovej technológii. Produkujú aktívne atómy vodíka a ióny kyslíka ničiace chrípkové vírusy, rôzne baktérie a samozrejme všetky alergény.

S Virus Doctor ide o krok ďalej

Klimatizácia Samsung vyniká funkciou Virus Doctor. Vďaka špeciálnym filtrom zbavuje vzduch nielen prachu, peľu a ďalších škodlivín, ale aj baktérií a vírusov. Vďaka tomu dokáže zneškodniť viac ako 99% vírusov chrípky. Funkciu Vírus Doctor využijete počas chrípkovej epidémie, aj po zvyšok roka.

Stop nebezpečnej vlhkosti

Nadmerná vlhkosť dokáže poriadne potrápiť. Nahráva totiž vzniku plesní, ktoré pri vdýchnutí škodia celému telu. Vyššia vlhkosť sa vyskytuje najmä v nových domoch, drevostavbách a starších zástavbách so zle vykonanou izoláciou. Kumulácia vlhkosti najviac hrozí v kúpeľniach, kuchyniach a ďalších horšie odvetrávaných miestnostiach.

Chcete udržať vlhkosť pod kontrolou? Dodržujte tieto zásady:

 • Vetrajte krátko a intenzívne. Poriadny prievan často zmôže viac ako otvorené okná po celý deň.
 • Mieru vlhkosti neustále kontrolujte pomocou vlhkomeru. Ideálny stav by sa mal pohybovať medzi 45 a 60%. Ak sa vlhkosť pohybuje nad hornou hranicou, riskujete vznik plesní.
 • Majte na očiach najohrozenejšie miesta v dome. Ide najmä o rohy miestností, steny za nábytkom, okolie okien a škáry medzi dlaždicami. Akonáhle niekde objavíte pleseň, zasiahnite dezinfekčnými prostriedkami.
 • Pri varení zapínajte digestor, ktorý odvedie paru preč.
 • Vybavte kúpeľňu odvetrávacím systémom alebo aspoň po každom sprchovaní a kúpaní miestnosť vyvetrajte.
 • Počas zimných mesiacov dostatočne kúrte. Teplejší vzduch totiž pojme aj viac vody a zabráni tak vzniku plesní.

Klimatizácia namiesto odvlhčovača

K boju s vysokou vlhkosťou si môžete zaobstarať odvlhčovač. Bohužiaľ podobne ako čistička vzduchu zvládne obslúžiť len jednu miestnosť. Ak máte problémy s vlhkosťou len v kúpeľni či kuchyni, je to v poriadku. Ak ale potrebujete mať pod kontrolou miestností viac, oplatí sa vám obstaranie klimatizačnej jednotky, ktorá si hravo poradí s celým bytom či domom. Klimatizácia automaticky udržuje stabilnú teplotu aj hodnotu vlhkosti a plesniam nedá žiadnu šancu.