Návrat k prírodným materiálom je na vzostupe. Časy syntetických materiálov sú na odchode a ľudia, ako im je prirodzené, dávajú prednosť materiálom z prírody. Počnúc oblečením z vlny, či bavlny až po ekologické stavby.

orient

Drevo – materiál, ktorý si zamilujete

Drevo je materiál, ktorý má mnoho kladov. Nijako nezaťažuje prírodu, pri rozumnom hospodárení je drevo obnoviteľným zdrojom, ak sa oň vhodne staráte je odolné voči okolitým, často krát aj nepriaznivým podmienkam a o jeho izolačných schopnostiach niet najmenších pochybností.

Obklopte sa kusom prírody

Dostať drevo do domácností nemusí byť žiadnym problémom. Nábytok z masívu môže zdobiť celý interiér, ale pokojne môžete mať pár kúskov a vytvoriť si tak pokojné zátišie, v ktorom budete s radosťou tráviť voľný čas.

Drevo lahodí oku, ale aj vašej duši. Prinesie do príbytkov vôňu lesa, navodí príjemný pocit pohodlia a v neposlednom rade pozitívne vplýva na psychiku človeka.

Dlhovekosť dreva

Možno aj vy občas rozmýšľate, prečo takmer storočný stôl po babke je v perfektnom stave a ten váš, ktorý ste kúpili pred pár rokmi pri zariaďovaní bytu je súci na smetisko. Vysvetlenie je jednoduché – materiál. Nábytok z masívu vydrží veľa rokov, počas ktorých sa oň nijako špeciálne nemusíte starať. Následne ho stačí renovovať. Ak viete ako vydrží vám aj 10 krát dlhšie než nábytok z drevotriesky.

Údržba nábytku z masívu

Na údržbu dreveného nábytku nepotrebujete žiadne agresívne čistiace prostriedky ani špeciálne chemikálie. Drevo je prírodný materiál a takýmito prostriedkami by ste mu len ublížili. Postačí vám jemné, mäkká handrička a čistá voda. Vlhkou handričkou nábytok stačí len pretrieť. Ak sa obávate vody na dreve môžete následne prebytočnú tekutinu odsať suchou handričkou. To je všetko.

Ak chcete zvýšiť lesk nábytku z masívu siahnite po prostriedkoch, ktoré sú určené na ošetrovanie drevených povrchov. Skôr než sa pustíte do leštenia  vyskúšajte prostriedok na menej viditeľnom mieste nábytku. Môže sa stať, že si zaobstaráte prípravok, ktorý nebude váš nábytok tolerovať a vyhnete sa tak prípadným možným poškodeniam.