Škandinávsky štýl nepredstavuje len nábytok z populárneho švédskeho reťazca ponúkajúceho na predaj takmer všetko, čo sa týka bývania. Do interiéru prináša omnoho viac. Jemné a svetlé farby, obrovskú hravosť či praktickosť a jedinečnú atmosféru. Zoznámte sa preto s ním aj vy.

0scst

Biela a drevo dodávajú svetlo

Hlavnými črtami škandinávskeho štýlu je spojenie bielej a pastelových farieb s prírodným drevom. Dôvod, prečo škandinávsky nábytok vyzerá tak, ako vyzerá, je úplne prostý. Keďže sa ľudia v týchto krajinách musia vysporiadať s nedostatkom slnečného žiarenia počas roka, musia žiariť aspoň interiéry ich bývaniach. A práve to zabezpečí zariadenie v tomto duchu. Na nábytku navyše nečakajte žiadne prehnané zdobenia. Severania sa totiž riadia heslom, v jednoduchosti je najväčšia krása.

0sc

 

Multifunkčné využitie škandinávskeho nábytku

Okrem dizajnu je pre škandinávsky nábytok typická aj praktickosť. Mnohé kusy nábytku sú oproti štandardným veľmi malé, no ponúkajú možnosti na všestranné využitie. Malý jedálenský stôl preto využijete nielen na jedenie, ale trebárs aj ako konferenčný stolík či stôl, pri ktorom si môžu kresliť a písať vaše deti.

S čím skombinovať tento nábytok?

Na prvý pohľad je škandinávsky nábytok ťažko kombinovateľný s iným interiérovým zariadením. No v skutočnosti je to úplne inak. Vďaka jeho farebnej časti a drevenej časti ho veľmi ľahko zladíte s tradičným masívnym zariadením, ale aj modernými hladkými a lesklými povrchmi, pričom do týchto interiérov práve škandinávskym štýlom prinesiete kúsok prírody. Nezabúdajte však, aby vaše bývanie nevyznievalo úplne fádne a nenieslo sa len v dvoch farbách. Aj preto škandinávsky nábytok doplňte farebnou maľovkou, tapetou či pastelovým kobercom. Vhodná je aj jeho kombinácia s dreveným obkladom, vďaka čomu interiér nebude pôsobiť chladne.

Foto: abode-group.co.uk