Zariadenie vašej kúpeľne vám už neslúži a plánujete ju rekonštruovať? Ak áno, skôr, ako začnete, by ste si mali ujasniť, či máte dostatok finančných prostriedkov na kúpu novej vane, sprchového kúta, obkladu, dlažby a ostatného kúpeľňového vybavenia, ktoré nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. Navyše ak sa rozhodnete na rekonštrukciu kúpeľne zavolať firmu, počítajte, že sa vám výdavky na rekonštrukciu ešte navýšia.

kupelna

Kvalitná škárovacia hmota

Aby vám nové zariadenie kúpeľne slúžilo minimálne tri desaťročia, nesmiete byť lakomí pri výbere nových škárovacích hmôt. Škárovacie hmoty by mali byť vodeodolné a mali by zabraňovať vzniku a bujneniu plesní. Akonáhle podceníte výber tejto dôležitej súčasti kúpeľne, výrazne skrátite životnosť zariadenia celej kúpeľne. Plesne vedia zničiť komplet celú kúpeľňu a ak ste mali niekedy problém s plesňami, určite veľmi dobre viete, aký je to ťažký boj.

Škárovacie hmoty si môžete vyberať podľa miesta použitia – v tomto prípade budete pozerať škárovacie hmoty do kúpeľne. Nemusíte sa báť, budete mať na výber z viacerých farebných prevedení škárovacích hmôt do novostavby v Bratislave. Už dávno sa nepredávajú len biele škárovacie hmoty. Biele škárovacie hmoty by navyše dobre nevynikli, ak si spomedzi obkladov vyberiete práve ten tmavý.

Pozor na praskliny

Pri rekonštrukcii si dávajte pozor, aby ste si nezašpinili nový obklad farbou a hlavne, aby vám pri prenášaní niečo nespadlo na čerstvo položenú dlažbu. Zachránili by vás síce kvalitnejšie silikónové tesniace tmely, ale určite by vám bolo ľúto to, že ste si znehodnotili v podstate úplne novú dlažbu.

Zvládnite rekonštrukciu kúpeľne na jednotku. Vopred si nakúpte kvalitné vybavenie kúpeľne; nešetrite na škárovacích hmotách, ktoré majú chrániť zariadenie celej kúpeľne a pri rekonštrukcii kúpeľne dávajte pozor, aby ste si nepoškodili novú dlažbu, obklad a zariadenie.

Do menších kúpeľní vám odporúčame umiestňovať sprchový kút, závesné WC a závesné skrinky. Ušetríte veľa priestoru.